VŠE přivítala ve výměnném programu téměř 300 zahraničních studentů ze 45 zemí

Začátkem letního semestru 2023 proběhl na VŠE Orientation Week pro přijíždějící výměnné studenty. Oddělení zahraničních styků VŠE připravilo program pro 285 výměnných studentů, kteří v únoru přijeli na VŠE, aby jim pomohl s přípravami na nadcházející semestr.

Studenti se během Orientation Weeku mohli těšit na celou škálu aktivit – od vyřízení nezbytných administrativních úkonů po interaktivní přednášky. V průběhu týdne absolvovali například lekci, při níž si mohli osvojit základy češtiny, dále se seznámili s historií českých zemí nebo se zapojili do přednášky o kulturním šoku, kde se dozvěděli, jak překonat prvotní kulturní nedorozumění či předsudky. Studentům byla představena i Knihovna VŠE, a to včetně systému rezervace literatury a práce s e-zdroji.

Nedílnou součástí Orientation Weeku byl také nespočet nevšedních aktivit pořádaných studentskou organizací ESN VSE Prague, které proběhly mimo budovy VŠE v prezenční formě. Jednalo se o sportovní, kulturní a sociální aktivity.

Je skvělé být svědky toho, jak populace mezinárodních studentů na VŠE roste. Věříme, že studium bude pro studenty přínosné a jejich pobyt v Praze nezapomenutelný!