VŠE se umístila na 55. místě žebříčku Financial Times

Financial Times zveřejnily výsledky hodnocení European Business Schools Ranking 2021. První tři místa získaly poněkolikáté za sebou francouzská HEC Paris, britská London Business School a francouzská INSEAD. V žebříčku, kde jsou zveřejněny výsledky 95 nejlepších evropských škol, se Vysoká škola ekonomická v Praze umístila na 55. místě (50. místo v roce 2020, 55. v roce 2019) a je na 2. místě z hlediska umístění ve střední a východní Evropě. Před VŠE, na 54. místě, je pouze polská Kozminski University.

Hodnocení Financial Times vychází z údajů poskytovaných vysokými školami a jejich absolventy. Hlavními čtyřmi hodnocenými částmi jsou programy MBA, programy celoživotního vzdělávání (Executive Education), navazující magisterské programy v oblasti managementu a kvalita pedagogického sboru (podíl učitelů s titulem Ph.D., počet zahraničních pedagogů a zastoupení žen). Aktuální umístění VŠE je také pozitivně ovlivněno zejména 14. místem v hodnocení manažerských navazujících magisterských programů zastoupených Fakultou podnikohospodářskou.

V letošním hodnocení dominují tradičně francouzské (celkem 22) a britské vysoké školy (19). Ze zemí střední a východní Evropy jsou zastoupeny Česká republika, Polsko (Kozminski University, 54. místo), Rusko (Moscow School of Management Skolkovo, 49. místo, St. Petersburg University, 57. místo a IBS-Moscow Ranepa, 58. místo) a Maďarsko (Corvinus University of Budapest, 94. místo).