Vyjádření VŠE ke slovním excesům vůči ruským studentům

V emočně vypjaté situaci spojené s invazí vojsk Ruské federace na Ukrajinu došlo bohužel v minulém týdnu k ojedinělým slovním excesům ze strany členů akademické obce vůči ruským studentům. Vedení VŠE i děkani jednotlivých fakult pokládají toto chování za nepřijatelné.
Dovolujeme si informovat o tom, že proběhla osobní jednání nadřízených se třemi učiteli. Ruským studentům, vůči kterým došlo na dvou hodinách k diskriminačnímu jednání, byla zaslána omluva. U obou skupin budou nadále zajišťovat výuku jiní pedagogové. V jednom případě došlo k publikování veřejné výzvy s krajně nevhodným obsahem na soukromém FB profilu. Jednalo se o prof. Dlouhého z Fakulty informatiky a statistiky. Prof. Dlouhý si svou chybu plně uvědomuje, svého činu lituje a jeho omluva byla zveřejněna na webových stránkách fakulty.

Prohlášení VŠE k aktuální situaci na Ukrajině (z 24. 2. 2022) je k dispozici ZDE.