Knihovna VŠE nabízí řadu svých služeb online

Tento přehled je postupně doplňován, občas se sem proto podívejte. Nebo nás sledujte na Facebooku.

Přístup do odborné literatury z domova

Jako studenti nebo zaměstnanci máte odkudkoli dostupné téměř všechny e-zdroje, které pro vás knihovna kupuje. Nejsou to jen odborné články, ale i téměř 200 000 e-knih, miliony různých statistických dat, přehledy, data o firmách atd. Kompletní přehled najdete na tradiční adrese https://knihovna.vse.cz/zdroje.

Pro přístup z domova je třeba použít právě tu výše zmíněnou adresu, a když budete chtít přejít na konkrétní zdroj, jen vyplníte své uživatelské jméno a heslo, které používáte do studijního systému. (Poznámka pro technicky zdatnější: jste-li připojeni do školní VPN, znovu se přihlašovat nemusíte – výjimkou je ProQuest Ebook Central, kde je konkrétní identifikace uživatele třeba.)

Máte-li jakékoliv dotazy nebo pokud Vám nefunguje přístup, jsme Vám k dispozici na i-servis@vse.cz.

Národní knihovna a spolek Dilia zpřístupnili vysokoškolákům knihy a periodika online

Jak už jsme inzerovali v předchozí zprávě, studenti a pedagogové veřejných vysokých škol mohou využívat dočasný online přístup k digitalizovaným fondům Národní knihovny, postupně by se snad měly přidávat další knihovny. Zpřístupněno by tak mělo být více než 206 tisíc titulů monografií a periodik, což je přes 59 milionů stran. Podrobnější info zde.

České e-knihy na platformě Bookport

Díky vstřícnosti Nakladatelského domu Grada a dalších českých vydavatelů máte k dispozici do konce dubna přes 5000 českých e-knih na platfrormě Bookport.cz. Čtěte zcela bez omezení, online i offline v mobilní aplikaci. Využijte odbornou literaturu ke studiu a beletrii pro svůj volný čas.

Stačí zvolit možnost „Přihlásit se prostřednictvím eduID“ a vybrat VŠE.

Vydavatelství Elsevier zpřístupnilo své učebnice na 60 dnů zdarma

Dne 25. 3. 2020 zpřístupnilo vydavatelství Elsevier své učebnice zdarma vysokým školám. Výběr těchto učebnic naleznete na stránkách knihovny, po kliknutí na konkrétní titul se dostanete do rozhraní ScienceDirect, kde jsou učebnice dostupné.

E-zdroje SAGE Publications

Do 27. 5. je vám k dispozici následující obsah z produkce SAGE Publications:

SAGE Video – kolekce cca 3400 akademických videí z následujících disciplín: vzdělávání, média, komunikace a kultura, poradenství a psychoterapie, podnikání a management, politologie a mezinárodní vztahy, psychologie, sociologie, kriminologie a trestní právo,

SAGE Research Methods Video – kolekce videí s různými semináři, rozhovory, případovými studiemi a mini-dokumentárními filmy, které se zabývají problematikou výzkumného procesu,

SAGE Knowledge – multimediální platforma zpřístupňující elektronické knihy, encyklopedie, referenční příručky apod. z oblasti společenských věd.

E-knihy Taylor & Francis

Do 31. 5. můžete využívat přístup do obrovské kolekce e-knih na platformě Taylor & Francis z oblasti společenských i přírodních věd, technických oborů a medicíny. Knihy výše uvedeného vydavatele lze neomezeně používat na platformě Taylor & Francis Group, ale nikoliv je stahovat.

IGI Global

Do 31. 5. je také dostupná kompletní kolekce odborných elektronických knih, časopisů a online přednášek z oblasti společenských i přírodních věd z produkce mezinárodního vydavatelství IGI Global.

Semináře knihovny běží dál online

Semináře jsme přesunuli do prostředí Microsoft Teams, kód pro přístup je ukzy2kd, po úvodních nejžádanějších „jak správně citovat“ a „e-zdrojích“ budou následovat další, sledujte kalendář knihovny nebo si nechte posílat upozornění mailem.

Konzultujte, ptejte se

Dál běží samozřejmě i konzultace, které hojně využíváte. Nově je možné konzultovat také přes Microsoft Teams, opět použijte kód pro přístup ukzy2kd. Případně pište dál na i-servis@vse.cz, jsme tu pro vás.

Co pro vás může knihovna udělat?

Víte o něčem, co by pro vás knihovna mohla udělat i teď, kdy všichni fungujeme jen online? Dejte nám vědět a zkusíme to zařídit.