xPORT pomáhá studentům být „O krok napřed“

5. ledna
2018

xPORT podnikatelský akcelerátor VŠE v Praze úspěšně spustil program placených stáží pro studenty VŠE v partnerských firmách, prostřednictvím programu s názvem „O krok napřed“ pomáhá studentům získat potřebnou praxi v oboru lákavým způsobem a firmám zprostředkovává přístup k talentovaným studentům s otevřenou hlavou.

Kromě startupových aktivit řeší xPORT také řadu konzultačních a HR projektů pro firmy. Nová služba „O krok napřed“ propojuje firmy s talentovanými studenty. Jedná se o placený program stáží, kde náplň práce zadávají firmy, VŠE najde vhodné kandidáty dle řady zadaných kritérií a případně zajistí i jejich doškolení. Kandidáti se potom okamžitě zapojují do chodu firmy a společně s novými kolegy pracují na stávajících projektech firmy, v rámci spolupráce je kandidátovi svěřen i projekt vlastní.

Spolupráce mezi studentem a firmou trvá zpravidla 6 měsíců, následně je možné do firmy nastoupit jako plnohodnotný člen týmu. Firmy i studenti si program chválí.

Reference realizovaných projektů

• Do společnosti Smartshift jsme dodali studenta VŠE se zaměřením na instalaci a konfiguraci softwaru na vzdálené servery, přesněji Hadoop, Hive a následné programování aplikace.
    „V rámci tříměsíční stáže jsem na úkolech pracoval sám jako ostatní. Tento přístup mi vyhovoval. Jako největší přínos vnímám praxi v IT oboru. Naučil jsem se dost nových věcí v Linuxu Ubuntu a práce na serveru.“
    Tibor Vondrášek – student FIS, VŠE (aplikovaná informatika)
  • Společnost Inekon systems, s.r.o. přijala v rámci programu „O krok napřed“ studentku VŠE pro řešení reálných projektů na vizualizaci dat pro potřeby manažerského rozhodování.
    Výkonný ředitel a jednatel společnosti Ing. Jan Hušek, Ph.D. hodnotí dosavadní spolupráci jako vynikající a chce ve spolupráci se studentkou i po ukončení stáže dále pokračovat.
    Po pozitivních zkušenostech plánuje společnost zpřístupnit stáže i dalším studentům VŠE. Pro studenty se tak otvírá možnost pracovat v oboru s nejlepšími analytickými nástroji světové úrovně, odhalovat tajemství skrytá v datech a dále se vzdělávat v oboru, který z hlediska jejich budoucího uplatnění má ohromný potenciál.