Zájem o studium v zahraničí mezi studenty prvních ročníků významně roste

V týdnu od 7. 7. do 14. 7. 2022 proběhlo na VŠE další kolo přihlašování na semestrální výměnné pobyty v zahraničí v letním semestru 2023 – tentokrát pro studenty prvních ročníků, kteří plánují svůj výjezd realizovat ve 4. semestru bakalářského studia.

Výsledky přihlašování byly vyhlášeny 20. 7. 2022. Během týdne, kdy bylo elektronické přihlašování otevřeno, obdrželo Oddělení zahraničních styků (OZS) bezmála 300 přihlášek uchazečů o zahraniční výjezd. V porovnání s loňským rokem se jedná o nárůst počtu uchazečů téměř o třetinu.

Pro výjezdy ve 2. ročníku bakalářského studia bylo letos nabízeno celkem 166 míst na více než 80 partnerských univerzitách ve 29 zemích světa v Evropě i zámoří. Vybráno bylo 150 studentů prvních ročníků, kteří stráví letní semestr 2023 v zahraničí. Všem úspěšným uchazečům gratulujeme!