Akademický senát VŠE zvolil na svém ustavujícím zasedání předsedu a místopředsedy

Dne 21. června 2021 proběhlo ustavující zasedání Akademického senátu VŠE pro volební období 2021 – 2024. V Akademickém senátu VŠE jsou rovnoměrně zastoupeny všechny fakulty (každá fakulta si volí tři akademické pracovníky a dva studenty) a jeden mandát připadá na akademické pracovníky působící mimo fakulty. Akademický senát VŠE má tedy celkem 31 členů. AS VŠE řídí předseda a dva místopředsedové.

Zasedání senátu řídila až do okamžiku zvolení předsedy AS VŠE Mgr. Gabriela Fliedrová z Centra tělesné výchovy a sportu. Volební komise pracovala ve složení prof. Ing. Petr Marek, CSc. (FFÚ), Ing. Marek Korejs (NF) a Bc. Matěj Pokorný (FPH).

Na post předsedy AS VŠE byl navržen pouze jeden kandidát – Ing. Marek Stříteský, Ph.D. (FPH), který vykonával funkci předsedy AS VŠE v období let 2018 – 2021. Ing. Marek Stříteský, Ph.D. byl zvolen předsedou AS VŠE v prvním kole tajné volby. Na místopředsedu kandidovali z řad studentů Ing. Lukáš Hulínský (FFÚ) a Bc. Petr Šimáček (FM). V prvním kole byl zvolen student doktorského studijního programu Ing. Lukáš Hulínský. Volba místopředsedy z řad akademických pracovníků byla trojkolová. Kandidáty byli Ing. Petr Mazouch, Ph.D. (FIS) a JUDr. Jan Vondráček (NF). Místopředsedou byl zvolen JUDr. Jan Vondráček, který tuto funkci zastával i v minulém volebním období.

Nově zvolenému předsednictvu srdečně blahopřejeme!

• Autor: Oddělení PR
  • Vytvořeno: