Den bankovní profese na téma Jak ustát dobu inovací, startupů a fintechu /10. 4./

Rozvojové a poradenské centrum VŠE ve spolupráci s největšími českými bankami (Česká spořitelna, ČSOB a Komerční banka), připravuje již 10. ročník Dne bankovní profese, který se uskuteční ve středu 10. dubna 2019. Cílem spolupráce předních českých bank a VŠE je představit specifika práce v bankovnictví a přiblížit tuto práci studentům. Zájemci tak mají možnost setkat se osobně se zástupci bank a získat různé pohledy na dané společnosti.

Program:

12:45 – 14:15     Panelová diskuze za účasti zástupců všech 3 bank. Ústředním tématem celého setkání bude: „Jak ustát dobu inovací, startupů a fintechu“ (posluchárna RB 101)

Zástupci jednotlivých společností na panelové diskuzi:

Česká spořitelna – Tomáš Žďára je lídrem týmu, který má na starosti pokročilé technologie a inovace v České spořitelně. Mezi výsledky práce jeho inovativního oddělení patří například mobilní NFC peněženka Poketka, obchodní kanál FintechCloud či rozvíjená kompetence chatbotů.

ČSOB – Barnabáš Krešne je 10. rokem v bance. Než přišel do banky pracoval na různých manažerských pozicích hlavně v oblasti financí. V bance působil na pozici senior poradce pro korporátní klientelu v oblasti dotací. Poslední rok a půl akceleruje inovační projekty (facilitací design sprintů), inspiruje kolegy novými trendy (prezentace a workshopy) a byl u založení a dál rozvíjí inovační Surf Studio.

Komerční banka – Monika Drobná je lídrem inovačního týmu, který vytváří inovační prostředí ve Skupině KB, řídí KB Inovační laboratoř a podporuje spolupráci se startupy a univerzitami, pro jejichž studenty organizuje inovační soutěže. V nové agilní organizaci pomáhá tribům inovovat rychleji a lépe. Soustředí se zejména na aplikaci design thinking principů s cílem poskytovat klientům produkty a služby, které jsou pro ně opravdu atraktivní.

14:30 – 15:30     Meetup s Českou spořitelnou (RB 112), Meetup s ČSOB (RB 113), Meetup s Komerční bankou (RB 114), kde bude dán prostor pro osobní konzultace a konkrétní dotazy na jednotlivé společnosti. Více se o jednotlivých meetupech dozvíte ZDE.

Na akci je doporučena registrace.

Fotografie z minulých setkání: