Den otevřených dveří FM: Zjistěte vše o studiu na Fakultě managementu v Jindřichově Hradci /30. 1./

VŠE nabízí na svých šesti fakultách pro akademický rok 2019/2020 možnost studia 27 bakalářských a 37 navazujících magisterských studijních oborů a programů vyučovaných v češtině nebo angličtině. V průběhu ledna a února zájemcům o studium představujeme jejich kompletní nabídku. Důležité informace lze získat také během Dnů otevřených dveří jednotlivých fakult.

Zajímá vás obor management? Chcete poznat, jaké to je na Fakultě managementu (FM) Vysoké školy ekonomické? Chcete se seznámit nejen s možnostmi studia, ale poznat všechno, co je spojeno s naší školou i s nádherným jihočeským městem Jindřichův Hradec, kde fakulta sídlí? Připravili jsme pro vás dva oficiální dny otevřených dveří. Ve středu 30. ledna 2019 a v sobotu 30. března si s námi přijďte užít snídani se spoustou informací šitých na míru. V oba dny vám od 10 h proděkan pro studium představí studijní programy, školní i mimoškolní aktivity a vše ostatní, co ti studium u nás může nabídnout. Poté budete mít příležitost si prohlédnout koleje a můžete si užít i komentovanou prohlídku města Jindřichův Hradec, které je domovem Fakulty managementu. Kromě toho jsou pro zájemce připraveny i dva neformální dny otevřených dveří, během nichž se budou moci setkat s některým ze současných studentů a budou tak mít příležitost zeptat se na vše, co je zajímá. Kdy? V sobotu 2. března 2019 a v sobotu 13. dubna 2019 od 10:00.

Co studiem na Fakultě managementu získáte?
Management je široká disciplína, která zájemci umožní rozvinout velké množství znalostí, schopností a dovedností. Pečlivě vás připravíme na kariéru v oblasti řízení podniku či jeho jednotlivých součástí a oddělení. Šíře získaných znalostí je však taková, že budete moci pracovat na libovolné pozici. Absolventy má FM úplně všude! Bakalářský stupeň studia je nastaven více prakticky, takže do svého profesního života můžete nastoupit hned po získání titulu Bc.

Co pro to musíte udělat?
Stačí projít klasickým přijímacím řízením. Od 1. prosince 2018 do 30. dubna 2019 podejte přihlášku. Přihlášky se podávají elektronicky, takže to zvládnete z pohodlí domova. Poté stačí uhradit poplatek za přijímací řízení ve výši 690 Kč a připravit se na přijímačky. Ty se na Fakultě managementu skládají ze dvou částí:

 • předpoklady k manažerskému rozhodování – otestujeme vaše matematické znalosti a schopnost numerického a logického myšlení, porozumění textu atd.
 • světový jazyk – zjistíme, jak na tom jste ve vámi zvoleném světovém jazyce (angličtina, němčina, ruština, francouzština nebo španělština).

Dá se přijímací zkouška obejít?
Ano! Přijímací zkoušku vám můžeme prominout, pokud řádně podáte přihlášku ke studiu, požádáte o prominutí přijímací zkoušky a splníte jednu z následujících podmínek:

 • doložíte průměrný prospěch z matematiky a některého ze světových jazyků (angličtina, němčina, ruština, francouzština, španělština) do 2,00 včetně, pokud za sebou máte alespoň 3 roky studia každého z těchto předmětů na české nebo slovenské střední škole
 • výsledek testu Obecných studijních předpokladů (resp. Všeobecných študijných predpokladov) v rámci Národních srovnávacích zkoušek (resp. Národných porovnávacích skúšok) u společnosti Scio s.r.o. v akademickém roce 2019/2020 je mezi nejlepšími 40 % (tj. harmonizovaný percentil alespoň 60),
 • absolvujete nepovinnou maturitní výběrovou zkoušku Matematika+ s výsledkem výborně až dobře

Vše si podrobně nastudujte na webu fakulty. Najdete tam i kompletní testy z dřívějších let tak, abyste se mohli včas a zodpovědně připravit.

A co magisterské studium?
Jistě! Pokud za sebou máte úspěšně vystudované bakalářské studium, můžete se i na FM pustit do dvouletého navazujícího magisterského programu, opět v oboru management. Ten rozvine vaše teoretické znalosti více do hloubky, a to v jedné ze čtyř specializací, kterou si zvolíte:

 • Management podnikatelské sféry
 • Management veřejné sféry a regionálního rozvoje
 • Management zdravotnických služeb
 • Management informací

Proč si zvolit právě Fakultu managementu?

 1. I když nesídlíme v hlavním městě, stále jsme hrdým členem svazku fakult Vysoké školy ekonomické v Praze. Studiem u nás získáte všechny výhody této silné značky, která se pravidelně umisťuje na prvních příčkách v žebříčcích nejlepších ekonomicko-manažerských škol střední a východní Evropy.
 2. Nabízíme studium ve všech třech stupních studia. Můžete u nás vystudovat bakaláře, inženýra, i si udělat doktorát. A to vše jak v prezenční, tak v kombinované formě.
 3. Chcete zjistit, jaké je to využít teoretické znalosti v praxi? Žádný problém. Máme pro váš připraveny ve spolupráci s našimi partnerskými firmami a organizacemi každý semestr nové praktikantské pozice či stáže. Díky tomu zjistíte, zda se teorie a praxe liší a do svého profesního životopisu si můžete zapsat minimálně jednosemestrální odbornou praxi.
 4. Láká vás studium v cizině? Přemýšlíte nad tím, jaké to je zkusit si jeden semestr v zahraničí na jiné prestižní vysoké škole? Vysoká škola ekonomická v Praze jich má ve své partnerské síti více než 240, což znamená, že máte velkou šanci podívat se na tu svou vysněnou!
 5. Nebaví vás jen sedět a studovat? Máte nápady, které chcete realizovat? Staňte se členem některého z mnoha studentských spolků. Můžete pořádat odborné přednášky či akce, mimostudijní neformální eventy, účastnit se charitativních aktivit, hrát divadlo, psát studentský časopis, hrát v kapele nebo pravidelně sportovat či dokonce vést sportovní kurzy.

To vše můžete zažívat v magickém historickém městě s nekonečnou přírodou všude kolem. Uvidíte, že vás naše město i jeho okolí chytne za srdce.