Doc. Petr Dvořák byl inaugurován do funkce rektora

Ve Vencovského aule proběhla 22. dubna 2022 slavnostní inaugurace nového rektora doc. Dvořáka. Z rukou předsedy Akademického senátu VŠE dr. Stříteského převzal symbolický rektorský řetěz. Slavnostního aktu se zúčastnila řada vysokých představitelů akademické obce z České republiky i zahraniční, vedle nich i osobnosti veřejného života a veřejné správy, např. místopředsedové Poslanecké sněmovny Jan Skopeček a Karel Havlíček. Nechyběli ani zástupci významných firem. Mezi hosty byli také členové diplomatických misí a samozřejmě členové akademické obce VŠE včetně studentů.

V průběhu slavnostního ceremoniálu předseda Akademického senátu dr. Stříteský konstatoval, že volba rektora proběhla řádně a připomněl též nebývale silný mandát doc. Dvořáka získaný hned v prvním kole. Rektor ve svém slavnostním projevu uvedl své priority a poděkoval předchozí rektorce prof. Haně Machkové, dosavadním spolupracovníkům i své rodině za podporu.

Emeritní rektorka prof. Hana Machková se v proslovu ohlédla za svým působením, ocenila bezproblémovou spolupráci se všemi děkany a svého nástupce označila jako pracovitého a poctivého.

Na závěr slavnostního obřadu uvedl rektor symbolicky do úřadu i své nejbližší spolupracovníky, pět prorektorů, a předal jim příslušné řetězy.

U příležitosti inaugurace poskytl rektor doc. Dvořák rozhovor pro Lidové noviny.

 

 

Záznam ceremoniálu je možné zhlédnout na YouTube: