Policejní prezidium nařídilo uzavření budovy na Žižkově dne 16.1. 2020 do 17,30

Z důvodu nahlášené bomby nařídilo Policejní prezidium ve čtvrtek 16. ledna 2020 uzavření budovy na nám. W. Churchilla do 17,30. Policejní prezidium změnilo původní rozhodnutí velitele zásahu, které bylo dle názoru vedení školy správné. VŠE byla připravena k maximální součinnosti (vstup studentů i zaměstnanců pouze na karty i posílení ochranky). Vedení školy je ale povinno respektovat rozhodnutí Policejního prezidia.

VŠE podává opakovaně trestní oznámení na neznámého pachatele. Vzhledem k výši škody, kterou VŠE opakovanými hrozbami utrpěla (jedná se o částku přesahující 10 milionům Kč), i vzhledem ke společenské závažnosti tohoto činu, by trestní sazba pro usvědčeného pachatele mohla být až 8 let.

Prosíme studenty, kteří měli na dnes plánované zkoušky, aby respektovali pokyny svých vyučujících.

Za vzniklé komplikace se omlouváme a je nám to opravdu líto.