Fakulta financí a účetnictví zve zájemce o studium na den otevřených dveří /24. 1./

VŠE nabízí na svých šesti fakultách pro akademický rok 2020/2021 možnost studia 24 bakalářských a 37 navazujících magisterských studijních programů vyučovaných v češtině nebo angličtině. Podrobnosti o nich – informace o fakultách, přijímacím řízení, studiu i studentském životě – se zájemci v průběhu ledna mohou dozvědět mimo jiné během dnů otevřených dveří jednotlivých fakult.

Den otevřených dveří Fakulty financí a účetnictví se koná v pátek 24. ledna 2020 od 9 h a od 11 h ve Vencovského aule v areálu VŠE v Praze na Žižkově, prezentace od 11 hodin je určena i pro zájemce o navazující magisterské studium.

Program:

• Přednáška o přijímacím řízení, o jednotlivých oborech, studiu i uplatnění absolventů fakulty
  • Prostor na dotazy
  • Prohlídka školy pro zájemce

O fakultě

Fakulta financí a účetnictví (FFÚ) patřící k prestižním ekonomickým fakultám v ČR nabízí studijní programy, ve kterých se zaměřuje na problematiku finančních trhů, bankovnictví, pojišťovnictví, měnové teorie a politiky, daní, veřejných financí, ale i finančního účetnictví a výkaznictví, manažerského účetnictví, finančních analýz a finančního řízení podnikatelských i neziskových subjektů či oceňování majetku, v rámci speciálního oboru připravuje i budoucí učitele ekonomických předmětů na obchodních akademiích.

Proč studovat na FFÚ?

Skladba předmětů v programech je koncipována tak, aby absolvent získal potřebné praktické znalosti pro budoucí zaměstnání, ale zároveň mu poskytuje nezbytný teoretický a metodologický základ pro další studium na magisterské úrovni. Hlavní předností programů na fakultě je přímé propojení s praxí. O spokojenosti absolventů se studiem na Fakultě financí a účetnictví svědčí i to, že dle průzkumu Rozvojového a poradenského centra VŠE by si více než 80 % absolventů vybralo shodný obor studia, který absolvovali.
Nezaměstnanost absolventů fakulty je téměř nulová. Absolventi nacházejí uplatnění především v bankovní sféře a v dalších institucích finančního trhu, institucích soustavy veřejných financí, rovněž v auditorských a poradenských společnostech i finančních, účetních a kontrolních útvarech firem.

Přijímací zkoušky

Přijímací zkoušky, které se budou konat 15. a 16. června 2020, jsou shodné pro všechny bakalářské programy FFÚ a skládají se ze dvou částí:

1. písemný test z matematiky s maximálním počtem dosažených bodů 100
  2. písemný test z anglického jazyka s maximálním počtem dosažených bodů 100

Uchazeči, kteří nemají maturitní zkoušku z českého jazyka (s výjimkou uchazečů ze Slovenské republiky), musí absolvovat dne 8. června 2020 test z českého jazyka, na který je třeba podat samostatnou přihlášku.

Informace pro uchazeče včetně přehledu studijních programů
Elektronická přihláška ke studiu
Uchazeči se specifickými studijními požadavky najdou podrobnosti k přijímacímu řízení na webu Střediska handicapovaných studentů VŠE.