Program International Management se umístil v hodnocení FT Masters in Management na 18. místě na světě

V letošním hodnocení TOP 100 nejlepších navazujících magisterských studijních programů, který realizuje časopis Financial Times, se na vynikajícím 18. místě na světě umístil program International Management Fakulty podnikohospodářské. Financial Times hodnotí úspěšnost absolventů (Alumni carrier progress), diverzitu školy, zejména počty zahraniční studentů, učitelů a zastoupení žen (School diversity) a internacionalizaci a vědu (International experience &research), i některé další aspekty. VŠE v žebříčku boduje de facto dvakrát, protože CEMS Global Alliance, jejíž členem je VŠE již více než 20 let, se umístila na místě osmém.

V roce 2018 se studijní program Fakulty podnikohospodářské umístil na 22. místě. Děkan FPH prof. Nový komentuje letošní výsledek slovy „Potvrdilo se, že naše loňské fenomenální umístění na samé špici univerzit celého světa, nebyla jen náhoda. Myslím, že tento úspěch je jasným dokladem toho, že naše vysoké školství se nemusí, alespoň v oblasti ekonomického a manažerského vzdělávání, vůbec za nic stydět.“

Obdobné je hodnocení rektorky VŠE prof. Machkové. „Letošní umístění v FT rankingu překonalo má očekávání. Studijní program International Management, jehož součástí je program CEMS, je řádně akreditován na Fakultě podnikohospodářské od roku 2008. Na výuce se podílejí nejen učitelé FPH, ale i ostatní fakulty, protože jsme se snažili zapojit do tohoto prestižního programu nejlepší odborníky z VŠE. Velký dík také patří korporátní partnerům: společnostem Pilsner Urquell, Škoda Auto a Hilti, které podporují naše členství v mezinárodní alianci CEMS. A velkou radost mám i z toho, že mezi TOP 20 nejlepšími školami je 13 našich partnerských škol. Sázka na kvalitu se prostě vyplácí.“

Uzávěrka přihlášek do navazujícího magisterského programu je 28. února 2020. Více informací: https://cemsmim.vse.cz/

Žebříček Financial Times 2019 je k dispozici ZDE.