Fenomenální úspěch Fakulty podnikohospodářské v žebříčku Financial Times Master in Management Ranking 2018

10. září
2018

Financial Times zveřejnily každoroční žebříček „Master in Management Ranking 2018“, ve kterém zaznamenala obrovský úspěch Fakulta podnikohospodářská (FPH) Vysoké školy ekonomické v Praze. Ta totiž v žebříčku obsadila 22. místo. Mezinárodní magisterský studijní program CEMS, který je taktéž vyučován na FPH a v žebříčku se dlouhodobě umisťuje na předních pozicích, obhájil 9. příčku.

Fakulta podnikohospodářská se tak díky 22. místu zařadila po boku prestižních univerzit, jako jsou španělská Esade Business School (11. místo), rakouská Vienna University of Economics and Business (13. místo) nebo australská University of Sydney Business School (27. místo). Ze škol regionu střední a východní Evropy je FPH z celkového pořadí druhá jen za polskou Kozminski University, která v žebříčku zaujímá 20. místo.

„Je to doslova fenomenální úspěch naší fakulty, která se tak dostala do první ligy světových univerzit,“ uvedl k umístění děkan fakulty prof. Ivan Nový. „Je to výsledek našeho několikaletého každodenního úsilí. A přestože je to úžasná informace, která jistě vzbudí výraznou pozornost a respekt, je stejně výrazně zavazující. Musíme svojí budoucí prací prokázat, že takové pořadí si skutečně zasloužíme,“ dodává Nový.

Magisterský program CEMS, který v žebříčku pro letošní rok zaujímá 9. pozici, je společným projektem 31 prestižních vysokých škol a univerzit, které poskytují manažerské vzdělání. Na Fakultě podnikohospodářské je vyučován jako součást anglického dvouletého programu Master in International Management.

První místo obhájila University of St. Gallen (Švýcarsko), na druhém místě se opět umístila HEC Paris (Francie) a na třetím London Business School (Velká Británie).

Žebříček Financial Times pro rok 2018 je k dispozici zde.