Financial Times Ranking: VŠE je v žebříčku nejlepších vysokých škol na 62. místě

Financial Times vydaly výsledky hodnocení evropských vysokých škol za rok 2022 (the European Business School Rankings 2022, EBSR). První tři místa obsadily francouzská HEC Paris, britská London Business School a francouzská ESCP Business School. Vysoká škola ekonomická se mezi 95 nejlepšími evropskými business školami umístila na 62. místě.

Žebříček FT je založen na údajích poskytovaných jednotlivými univerzitami a jejich absolventy. European Business School Ranking je složené hodnocení, které je založené na kombinovaném výkonu předních evropských škol v pěti hlavních žebříčcích programů zveřejněných FT v roce 2022: MBA, Executive MBA, Masters in Management (MiM) a dvou žebříčků neakademických exekutivních vzdělávacích programů. VŠE uspěla díky skvělému umístění v programu Master in International Management (CEMS MIM). Tento program se v roce 2022 umístil na 22. místě.

Letošnímu žebříčku dominují francouzské (celkem 22) a britské (17) business schools. Ze středoevropských zemí jsou zastoupeny pouze Česká republika (VŠE), Polsko (Kozminski University) a Slovinsko (University of Ljubljana).

Více informací naleznete na  https://rankings.ft.com/rankings/2943/european-business-school-rankings-2022