FMV ve spolupráci s CPI Property Group spouští jako první v ČR kurz managementu obchodních center

Na Fakultě mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické v Praze odstartuje koncem února nový mimosemestrální kurz Úvod do managementu obchodních center. Ve spolupráci s fakultou jej organizuje realitní skupina CPI Property Group, která je v tuzemsku vůbec největším vlastníkem nákupních center. Předmět se stane první možností akademického vzdělání v oblasti komerčního real estate v celé České republice.

Intenzivní studijní kurz je zaměřený na praktickou výuku správy a zajišťování efektivního chodu komerčních nemovitostí, zejména obchodních center. „Velkou výhodou pro studenty je, že přednášejícími budou mimo jiné odborníci přímo z praxe, lidé, kteří se o tento typ nemovitostí skutečně denně starají,“ říká Ing. Radek Čajka, Ph.D., proděkan pro zahraniční vztahy a PR z Fakulty mezinárodních vztahů VŠE.

Patřit mezi ně bude například Mgr. Petr Brabec, který je v CPI Property Group zodpovědný za správu a rozvoj portfolia nákupních center. Dalšími přednášejícími budou i Ing. arch. Ondřej Šohaj, jehož náplní práce je rozvoj designu a konceptů center, a Ondřej Křivanec, zastřešující provoz vybraných obchodních center CPI Property Group. „Do některých kapitol budou formou živých a video vstupů zapojeni i naši dodavatelé a nájemci. To studentům umožní komplexní vhled do problematiky,“ doplňuje Mgr. Petr Brabec.

Nejen na obsahu, ale i na celém konceptu kurzu se pracovalo několik měsíců. „Tuzemský maloobchodní trh je jedním z nejrozvinutějších ve střední Evropě, přesto v ČR doposud neexistovala instituce, která by zájemcům zprostředkovala možnost akademického vzdělání v oblasti komerčního real estate. Jistou výjimku tvoří jen MBA program na oceňování,“ vysvětluje důvody k vytvoření nového vysokoškolského předmětu Mgr. Petr Brabec. „Učení bude navíc oboustranné – nejen, že předáme naše znalosti, ale také získáme mnoho čerstvých pohledů na potřeby a očekávání mladé generace,“ dodává. „Uchazeči o zaměstnání prakticky nemají příležitost nabrat jakoukoliv vědomost či praktickou zkušenost v tomto oboru během svých studií. Toto chceme změnit,“ doplňuje Gabriela Škodáčková, autorka a koordinátorka projektu.

Celodenní výuka v anglickém jazyce bude probíhat od 25. do 28. února v prostorách VŠE. Maximální kapacita je nyní 25 studentů. „Pokud bude kurz úspěšný, respektive bude mít u studentů pozitivní odezvu, připravíme ve spolupráci s CPI Property Group celý semestrální předmět Komerční Real Estate, který by se mohl vyučovat již od zimního semestru 2019/2020,“ doplňuje Ing. Radek Čajka, Ph.D. z VŠE, který je i garantem kurzu a akademickým ředitelem jednoho z programů Fakulty mezinárodních vztahů na VŠE.