Konference: Digital Taxation Forum Prague 2019 /22. 2./

Fakulta financí a účetnictví VŠE pořádá ve spolupráci s Komorou daňových poradců ČR a firmou Grant Thornton konferenci o zdanění digitální ekonomiky Digital Taxation Forum Prague 2019. Konat se bude v pátek 22. února v prostorách VŠE na Žižkově.

Pokračující digitalizace ekonomiky přináší výzvy pro daňové systémy. Jak a kde spravedlivě a efektivně zdanit digitální transakce? Je vhodným řešením navrhovaná digitální daň? Jakým způsobem v tomto směru upravit stávající daň z příjmů a DPH? Otázky sdílené ekonomiky, kryptoměn a další budou diskutovat odborníci z praxe, akademické sféry i státní správy.

Hlavní témata pro tři panely jsou:

  • modely a transakce v digitální ekonomice
  • daňové a účetní aspekty digitální ekonomiky
  • digitální ekonomika z pohledu DPH

Pozvání jako přednášející přijali mimo jiné Ladislav Mejzlík (děkan FFÚ VŠE), Petr Toman (KDP ČR, KPMG), Philip Baker (Law Faculty, University of Oxford), Seth Benzell (MIT) a Mojmír Hampl (ČNB). V úvodu vystoupí také poslanec Evropského parlamentu Luděk Niedermayer.

Díky podpoře společnosti Grant Thornton má první 40 přihlášených studentů bakalářských a magisterských studijních programů účast na konferenci ZDARMA.
Program a pokyny k registraci naleznete ZDE.