Konference Ekonomická transformace /15. 11./

Před 30 lety začala v tehdejším ČSFR transformace centrálně plánovaného hospodářství na svobodnou ekonomiku tržního kapitalismu. U příležitosti připomenutí této události se studenti z Klubu mladých politologů z VŠE a studenti E-klubu z UK rozhodli spojit síly a uspořádat velkou konferenci v rámci iniciativy Svobodný listopad právě na toto téma.

Akce bude rozdělena do tří panelových diskusí a tematicky pokryje ekonomický a sociální vývoj v Česku, částečně i na Slovensku, od roku 1989 až do současnosti. Těšit se můžete například na tyto hosty: Karla Dybu, Josefa Středulu, Miroslava Singera, Jiřího Rusnoka či Tomáše Sedláčka. Kompletní program a přehled hostů najdete ZDE a na Facebooku.

Konference se koná pod záštitou rektorky VŠE prof. Hany Machkové; Zastoupení Evropské komise v České republice a Ministerstva průmyslu a obchodu.

Akce proběhne na Vysoké škole ekonomické v Praze v aule RB 101 a je přístupná široké veřejnosti zdarma.