Konference na téma Vítězové covidové krize a jejich řešení /8. 9./

Nová odborná konference v oblasti treasury a podnikových financí s podtitulem „Vítězové covidové krize a jejich řešení“ přináší pohled předních českých makroekonomů, řešení komerčních bank a poradenských firem a případové studie úspěšných českých podniků. Jednodenní konferenci Czech Corporate Finance Forum hostí 8. září 2021 Vysoká škola ekonomická v Praze.

Profesní konference je orientována na firemní finanční témata. „Právě jméno a síť kontaktů VŠE a její Fakulty financí a účetnictví nám již pro první ročník konference umožnilo oslovit špičkové odborníky a připravit tak nabitý program,“ uvádí Ladislav Mejzlík, děkan Fakulty financí a účetnictví VŠE.

Konferenci otevře ekonomický výhled Jakuba Seidlera a průřezová panelová diskuse „Oživení české ekonomiky“ za účasti Vladimíra Dlouhého, Aleše Michla, Evy Zamrazilové, Jana Bureše a Michala Skořepy. Euler Hermes představí dopad pandemie optikou pojištění pohledávek a Česká spořitelna naváže optimalizací pracovního kapitálu ekonomických subjektů. Další tematický blok je zaměřen na plánování cash flow a jeho automatizaci. Z každoročních průzkumů totiž vyplývá, že plánování cash flow probíhá ve společnostech často manuálně, zdlouhavě, a tudíž s nedostatečnou frekvencí a délkou plánovacího horizontu. V bloku budou mít zastoupení společnosti EY, PWC a LiveSystems.
Fakulta financí a účetnictví VŠE aktivně spolupracuje s odbornou praxí a díky tomu na konferenci diplomantka Petra Berkovcová představí výsledky dotazníkového šetření „Digitalizace a automatizace podnikového treasury“ vzniklého ve spolupráci s EY a Českou asociací Treasury.
Závěrčná sekce bude patřit digitalizaci a automatizaci podniko-bankovních vztahů za účasti Marie Staszkiewicz, prezidentky European Digital Finance Association, a předních odborníků ČSOB, Trask a Alza.cz.

Konference je v ČR výjimečná i tím, že nabídne případové studie z reálné firemní praxe, například zástupci společností Rohlík.cz a CTP představí svůj přístup k finančnímu řízení z doby ovlivněné covidem.

Akce se bude konat v hybridním formátu, a tak účastníci mohou využít možnosti osobního setkání nebo vzdáleného online připojení. Přihlašování je možné za poplatek 950 Kč do 3. září na ccff.vse.cz