KPMG Data Festival boří mýty ohledně dat a složitosti práce s nimi /8. 10./

Myslíte si, že se vás data netýkají? Na KPMG Data Festivalu zjistíte opak. Nahlédněte do světa dat a datové analytiky a přesvědčte se, že porozumět datům je pro naše životy nepostradatelné. Akci pořádá 8. října 2021 xPORT Business Accelerator VŠE společně s platformou Data & Business a Fakultou informatiky a statistiky VŠE. KPMG Data Festival nabídne den plný přednášek a workshopů. Na co se můžete těšit?

Datoví odborníci se zaměří nejen na to, jak pracovat s daty, abyste na základě nich mohli ovlivňovat věci kolem sebe, ale také na ohlédnutí za událostmi posledního roku, který byl pro všechny neobvyklý a datům přidal na důležitosti.
S daty lze dokázat zázraky, například i najít jednorožce, kterého nikdo neviděl (Citadelo), být o krok napřed před horoskopy či numerologií (Behavera), přepsat lidskou řeč (Phoenexia) nebo sestavit profesionální volejbalový tým (SmartVolley). V rámci festivalu se o své know-how podělí startupy a firmy jako KPMG, Škoda Auto, Komerční banka, Nestlé, Manta, Fortuna, Enehano, Imper, Integromat, Logio, Adastra, Revolt BI, Komix, BizMachine, Born Digital, Kindred, Dataddo, Vodafone a mnoho dalších.
Během dne je pro návštěvníky kromě přednášek a workshopů připraven také veletrh zapojených firem, v jehož rámci si budou moci promluvit s odborníky z korporátů i startupů a zjistit přímo z první ruky, jak data fungují v praxi.

Festival je otevřený široké veřejnosti z řad studentů, absolventů, jednotlivců i firem se zájmem o data. Program je sestaven jak s ohledem na úplné začátečníky, tak pokročilé, a vstup je pro všechny zdarma.