Křest knihy, výstava fotografií a promítání filmu – připomeňte si rok 1968

Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE) společně s Centrem pro dějiny VŠE a studentským časopisem iList zve srdečně všechny, které zajímá novodobá historie Československa a ČR, na křest publikace s názvem Vysoká škola ekonomická v Praze a rok 1968. Uskuteční se v pondělí 26. listopadu. Při té příležitosti bude také zahájena výstava dobových ilustračních fotografií. Na úterý 27. listopadu je pak plánováno promítání tematického filmu Jan Palach.

Křest knihy a vernisáž výstavy proběhne v pondělí od 15 h v atriu Rajské budovy. Během křtu knihy bude možné obdržet reprint tehdejšího studentského časopisu Ekonom, konkrétně velmi zajímavé trojčíslí z prosince 1968, nebo se setkat přímo s pamětníky událostí. Akci zahájí rektorka VŠE prof. Hana Machková.

UPOZORNĚNÍ (26. 11., 10 h): Pondělní akce se ruší z důvodu evakuace areálu kvůli ohlášené bombě.

Promítání filmu Jan Palach začne v úterý v 18 h v Likešově aule, následovat bude diskuze se studenty, kteří na VŠE studovali v době okupace.

Kniha Vysoká škola ekonomická v Praze a rok 1968 autorů doc. Andreje Tótha a prof. Aleše Skřivana ml. seznamuje čtenáře s událostmi roku 1968 a s jejich dozvuky na VŠE. Hlavní pozornost je věnována reakcím školy na reformní období, respektive obrodný proces. Kniha zachycuje, jak se pracovníci školy zapojovali do reformního procesu, jaký byl bezprostřední dopad srpnových událostí na VŠE, a to vše na pozadí širšího kontextu politicko-společenského vývoje v Československu v reformním období šedesátých let.