Na konferenci pořádané VŠE vystoupí přední světoví ekonomové /30. 5.-1. 6./

Fakulta financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze pořádá za podpory finanční skupiny RSJ 9. ročník mezinárodní vědecké konference Financial Engineering and Banking Society (FEBS). Uskuteční se 30. května – 1. června 2019 v prostorách VŠE na pražském Žižkově, kam se sjede špička světové ekonomie, např. Haim Levy, Matti Keloharju nebo Renée Adams.

Po Paříži, Londýně nebo například Římě hostí mezinárodní konferenci FEBS Praha. Aktuální ročník se bude věnovat tématu vlivu ekonomických politik na finanční trhy. Diskuze se zúčastní 220 předních odborníků z 38 zemí světa.

Pro VŠE a naši fakultu je velká čest a zároveň závazek pořádat konferenci takového rozsahu a významu. Jako hlavní řečníci během ní vystoupí vynikající zahraniční ekonomové. První se představí významný izraelský ekonom Haim Levy z Hebrejské univerzity v Jeruzalémě, který současně převezme ocenění FEBS za celoživotní vědecké dílo v oblasti teorie a praxe investování na finančních trzích a správy portfolia,“ popisuje Karel Brůna, vedoucí Katedry měnové teorie a politiky na Fakultě financí a účetnictví VŠE. Na konferenci dále přednese řeč přední odborník na problematiku řízení společností a primární emise akcií Matti Keloharju z Aalto univerzity ve Finsku. Na závěr vystoupí Renée Adams z Oxfordské univerzity s příspěvkem na téma zastoupení žen ve vrcholných orgánech společností.

Konference FEBS 2019 je organizována ve spolupráci s Audencia Business School z Francie, přístupná je odborné veřejnosti. Podrobnější informace o konferenci ZDE.

Financial Engineering and Banking Society (FEBS)
FEBS byla založena v roce 2010 v Řecku za účelem podporovat výměnu vědeckých výsledků, názorů a zkušeností mezi akademiky a profesionály působícími v oblasti finančního inženýrství a bankovnictví. V rámci své činnosti vydává FEBS odborný magazín International Journal of Financial Engineering and Risk Management a pořádá konference, kterých se účastní klíčoví ekonomové a odborníci z praxe. Více na https://www.febsociety.org