Navštivte veletrh pracovních příležitostí ŠANCE /12.-14. 3./

Na Vysoké škole ekonomické v Praze (VŠE) se uskuteční další veřejný veletrh pracovních příležitostí ŠANCE. Na veletrhu se ve dnech 12. až 14. března představí více než sto zaměstnavatelů. Stánky firem budou pro studenty a absolventy z VŠE i jiných vysokých škol otevřeny každý den od 10 do 16:30 hodin. Vstup je zdarma.

Veletrh ŠANCE propojuje studenty s praxí. Návštěvníci na něm získají přehled o aktuální nabídce pracovních míst i o požadavcích zaměstnavatelů z nejrůznějších oborů: bankovnictví, auditu, logistiky, IT, obchodu a mnohých dalších. Některé nabízené pozice jsou vhodné již pro studenty a mohou jim pomoci v získání praxe, která je velmi důležitým předpokladem dobrého pracovního uplatnění v budoucnu.

„Návštěvníci si u vstupu mohou vyzvednout dva typy samolepek, které zaměstnavatelům napoví, zda je dotyčný studentem bakalářského či navazujícího typu studia nebo už absolvent. Druhá znamená, zda hledá „part-time“ nebo „full-time“. Samolepky si návštěvníci umístí na oblečení a vystavující již budou vědět, s kým hovoří a jaké uplatnění dotyčný hledá. Také stánky vystavujících budou označeny obory, ve kterých působí, aby měli návštěvníci lepší možnost orientace,“ uvádí hlavní organizátor ŠANCE Ing. Mgr. Martin Rey.

Vystavující mohou své budoucí kolegy hledat také prostřednictvím projektu Práce na míru, do něhož se zájemci z řad studentů a absolventů VŠE zaregistrují pomocí facebookového účtu na www.prace-na-miru.eu.

V rámci doprovodného programu mohou zájemci např. v úterý zjistit, jaké jsou možnosti podpory jejich podnikání od odborníků z CzechInvestu. Ve středu mají příležitost probrat CV/profil na LinkedIn s HR profesionály. Ve čtvrtek se mohou zúčastnit koučinku. Během celého veletrhu je v prostorách Vencovského klubu NB k dispozici profesionální fotograf, který každému návštěvníkovi zhotoví profesionální fotografie, které je možno přiložit například k CV nebo umístit na svůj profil na sociálních sítích. V úterý bude v místě focení k dispozici vizážistka a ve středu a ve čtvrtek je nově nabízena služba poradenství ohledně oblékání pro kariéru od přední české stylistky Lenky Zelenohorské.

Třídenního veletrhu se účastní každý den jiní zaměstnavatelé, proto organizátoři doporučují navštívit veletrh opakovaně a navíc je každý den možno soutěžit o zajímavé ceny. Více o veletrhu na sance.vse.cz