Novým ředitelem Rozvojového a poradenského centra VŠE se stává Martin Rey

Ing. Mgr. Martin Rey se od 1. ledna 2021 stává ředitelem Rozvojového a poradenského centra VŠE (RPC). Do funkce ho jmenovala rektorka VŠE prof. Hana Machková. Martin Rey dlouhodobě působil v RPC jako event manager, měl na starosti pořádání celoškolských akcí jako např. ples VŠE, veletrh pracovních příležitostí ŠANCE nebo seznamovací kurzy pro studenty prvních ročníků. Kromě toho je také často citovaným odborníkem na problematiku Jižní Ameriky. Martin Rey ve funkci nahradil Ing. Jiřího Knapa.

Ze své pozice bude Martin Rey zodpovědný za veškerou činnost a strategii RPC, které je nedílnou součástí školy a důležitým partnerem studentů VŠE zejména při nasměrování jejich kariéry. Hlavní úloha RPC spočívá ve zprostředkování kontaktů mezi firemní praxí a studenty či absolventy. Zejména se jedná o přípravu partnerských smluv, inzerci nabídek práce, pořádání firemních prezentací, realizace veletrhu pracovních příležitostí ŠANCE, kariérní poradenství atd. RPC pořádá seznamovací kurzy pro první ročníky, ples VŠE v Lucerně nebo talentovou soutěž. Pro absolventy spravuje absolventský portál, realizuje odborné přednášky i Absolventský večer, kdy se mohou bývalí spolužáci osobně potkat i s vyučujícími v prostředí své alma mater.