Odhalte tajemství vědy na Noci vědců na VŠE /6. října 2023/

Odhalte, co skrývá věda na VŠE. Připojte se 6. října 2023 na letošní Noc vědců, celorepublikovou vědecko-popularizační akci, do které se každoročně zapojuje více než 100 organizátorů – veřejné vysoké školy, vědecké instituce, muzea, planetária a hvězdárny. Program na VŠE bude letos ještě větší a zajímavější – nabídneme vám samostatné přednášky, workshopy a další zábavné aktivity pro všechny věkové kategorie. Do programu se letos kromě pražských fakult zapojuje i jindřichohradecká Fakulta managementu. Celý program akce je zcela zdarma. 

Tématem letošního ročníku je Tajemství. Naše touha podělit se o záhady vědy se všemi z vás však žádné tajemství není. Ať už jste zaměstnanci VŠE, studenti nebo nadšenci z řad veřejnosti, rádi vás přivítáme na více než 25 krátkých přednáškách a 7 celovečerních stanovištích s programem (včetně stánku ČNB a Eurocenter Úřadu vlády ČR). Podívejte se na webu Noci vědců na program, který průběžně aktualizujeme.

I letos si budete moct zahrát online hru skrze svůj mobilní telefon. Ve hře „Záhada nákazy finanční negramotností” se ocitnete v situaci, kde budete čelit epidemii zvláštní nemoci. Mezi příznaky patří nelogické utrácení, prokrastinace a impulzivní nákupy, které postihují lidi všech věkových kategorií a vzdělání. Pociťujete občas některý z příznaků? Zjistěte, jestli se vás nákaza také netýká. Jste připraveni na tuto výzvu? Na nejlepší hráče čekají hodnotné ceny od našich štědrých sponzorů, mezi které patří Angry Beards, O2 ČR, Mattoni, Doller, Henkel CZ, ČNB a další.

Skvělou zprávu máme i pro jindřichohradecké, do akce Noc vědců se totiž letos poprvé zapojuje i Fakulta managementu v Jindřichově Hradci. Objevte program zde

Zveme vás i k prozkoumání Tajemství datového podsvětí na KPMG Data Festival, který se koná ve stejný den rovněž v atriu Rajské budovy. Začněte den přednáškami na Data Festivalu, nahlédněte do světa datové analytiky a poté pokračujte programem Noci vědců. Zjistěte více o KPMG Data Festivalu zde

Mimo program v prostorách univerzity jsme pro vás připravili i 3 podcasty – rozhovory s vybranými vědci VŠE. Dostupné k poslechu budou od 29. září 2023 na webu Noci vědců. 

Věda je všechno, jen ne nudná, a my vás zveme, abyste se s jejími záhadami seznámili na vlastní kůži. Prozkoumejte celý program na webu. Těšíme se na vás v pátek 6. října 2023.