Ohlédnutí za slavnostním zasedáním vědecké rady VŠE

Vysoká škola ekonomická v Praze (VŠE) si 21. listopadu připomněla významný milník ve své historii – 70. výročí – slavnostním zasedáním své vědecké rady. Toto setkání, nabídlo poutavou platformu pro diskusi na téma „Aktuální ekonomické výzvy“.

Významná jmenování a uznání

Událost byla předznamenána rádným zasedáním vědecké rady, které bylo provázeno jmenováním tří nových docentů, kteří rozšířili vážený sbor univerzity: Doc. Marko Orel, Ph.D. z Fakulty podnikohospodářské, Doc. Ing. Květa Olšanová, Ph.D., a Doc. Ing. Jana Peterková, Ph.D., obě z Fakulty mezinárodních vztahů. Jejich odborné znalosti a akademický přínos odrážejí snahu VŠE o akademickou excelenci.

Vrcholem akce bylo předání Cen rektora. Jako uznání významných úspěchů v aplikovaném a smluvním výzkumu byly uděleny doc. Mgr. Ing. Ondřeji Dvouletému, Ph.D., prof. ing. Jakubu Fischerovi, Ph.D., doc. Mgr. ing. Petru Mazouchovi, Ph.D., a ing. Janě Abíkové, Ph.D. Dále byly uděleny Ceny rektora za výjimečné vědecké články, které obdrželi ing. Milan Bednář, Ph.D., Ing. Pavel Potužák, Ph.D., a doc. Mgr. Ing. Marek Hudík, Ph.D.

Diskuse zaměřená na budoucnost

Následovalo slavnostní zasedání vědecké rady, které zahájil ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák, proběhla panelová diskuse s významnými ekonomy a absolventy – Evou Zamrazilovou, Mojmírem Hamplem, Jiřím Rusnokem a Miroslavem Singerem, kteří nabídli pohled na ekonomické výzvy a vyhlídky do budoucna. Tato diskuse ztělesnila roli VŠE jako lídra v ekonomickém myšlení a diskurzu.

Vzhledem k tomu, že VŠE slaví 70. výročí svého založení, toto slavnostní setkání nejen reflektovalo její bohatou historii, ale také připravilo půdu pro budoucí akademické a výzkumné snahy a posílilo její pozici přední instituce v oblasti ekonomického a podnikatelského vzdělávání.