Orientation Week: 400 zahraničních studentů přijíždějících na letní semestr se seznámí se školou /4.-10. 2./

V týdnu od pondělí 4. února 2019 bude na VŠE probíhat již tradiční Orientation Week pro zahraniční studenty, kteří přijíždějí studovat na naši školu. Pro zhruba 400 přijíždějících studentů je během několika dní připraven bohatý program, který je nejen zábavnou formou seznámí s areálem školy a připraví na začátek semestru, ale pomůže jim se zorientovat v novém prostředí, blíže poznat Prahu, získat nové přátele a překonat prvotní kulturní šok.

Studenti se během Orientation Weeku mohou těšit na širokou škálu aktivit – po vyřízení nezbytných administrativních formalit je čeká krátká základní lekce češtiny, interaktivní přednáška o kulturním šoku, seznámení s historií českých zemí, ale i na Team Game, při které se zábavnou formou seznámí s budovou školy a rozšíří si obzory v oblastech spojených s Českou republikou. Nedílnou součástí Orientation Weeku jsou také aktivity pořádané studentskými spolky. Kromě pondělního Study Fairu, kde se představí studentské organizace, CTVS nebo CzechTourism, čeká na studenty několik akcí pořádaných Buddy Systemem – neformální setkání Buddy Language Café a poznávací výlety po Praze a jejím okolí.

Během formálního uvítacího ceremoniálu, který se koná ve Vencovského aule a kde budou studenti slavnostně přivítáni vedením školy, se studenti mohou těšit na hudební a taneční vystoupení souboru Gaudeamus.