Oslavte se souborem Gaudeamus 70 let od jeho vzniku /27. 4./

Folklorní soubor Gaudeamus VŠE vás srdečně zve na oslavu 70. výročí svého založení. Večerem s názvem Prolínání se „prolne“ současné s minulým, oficiální s neoficiálním, veselé s vážnějším, folklorní s nefolklorním, propojí se tanec, hudba, zpěv i divadlo s audiovizuální záznamy… Zkrátka pro návštěvníky je v sobotu 27. dubna od 17 do 24 h připraven nabitý večer, ve kterém si každý najde svůj kus zábavy. Akce se koná v Kulturním domě Ládví (Burešova 1661/2, Praha 8 – Kobylisy).

Součástí slavnostního večera bude také křest nového sborníku. Pozvání přijala také paní rektorka VŠE prof. Hana Machková, dalším čestným hostem z řad VŠE bude emeritní rektor pan prof. Richard Hindls, který v rámci programu zahraje na klavír.

Vstupenku v ceně 250 Kč lze předem zarezervovat (viz zde) nebo zakoupit na místě. Více informací získáte na webu souboru a na Facebooku.

Folklorní soubor Gaudeamus působí na české scéně již od roku 1949. Zřizovatelem je Vysoká škola ekonomická v Praze a jeho členy jsou studenti a absolventi VŠE a dalších pražských vysokých škol. Soubor tvoří taneční, pěvecká skupina a lidová muzika. Svou tvorbou se Gaudeamus zaměřuje na jevištní zpracování českého lidového umění. Ve svých pořadech se snaží propojovat tradice se současností a oslovit tak i dnešního diváka. Repertoár souboru je příznačný svým neobvyklým a někdy až překvapivým zpracováním, humorem a velkým zaujetím všech interpretů. Svůj podíl na tom nesou tvůrčí profesionálové, kteří jsou ochotni se souborem spolupracovat a dodávají tolik potřebnou sebedůvěru. Celkový dojem z představení umocňuje výtvarné ztvárnění využívající krojového bohatství souboru.