Paradise Gallery v Rajské budově přivítala už druhou výstavu umění. Další výstava dá prostor studentům VŠE

Paradise Gallery v atriu Rajské budovy VŠE uvádí každý měsíc novou výstavu uměleckých děl, která je přístupná široké veřejnosti zdarma.

V tuto chvíli je v Paradise Gallery ke zhlédnutí výstava akvarelů Pavla Janouškovce s názvem „Krajinou“. Vernisáž proběhla v pondělí 13. března za přítomnosti radního pro Prahu 3 Pavla Křečka. Úvodního slova se ujal prorektor pro rozvoj a Corporate Relations VŠE Ota Novotný, který stál spolu s galeristou Martinem Weinpoldem u zrodu galerie.

„VŠE je veřejná vysoká škola a už nějakou dobu jsme s vedením přemýšleli, jak ji široké veřejnosti skutečně zpřístupnit. V atriu Rajské budovy probíhají občas akce pro studenty, po zbytek roku ale prostor volal po širším využití. Pořádání výstav krásně spojuje příjemné s užitečným – škola nám ožije každý měsíc novým kulturním zážitkem, podpoříme umělce a veřejnosti ukážeme, že to u nás nejsou jen samé grafy a tabulky,“ dodal s úsměvem Ota Novotný.

Paradise Gallery byla slavnostně otevřena 13. února 2023 při příležitosti vernisáže výstavy fotografií absolventa školy Michaela Hankeho s názvem EMOCE. Ta představila výběr snímků z nejúspěšnějších fotografických projektů autora, včetně dvou fotografických sérií oceněných na nejprestižnější světové fotožurnalistické soutěži World Press Photo.

Současná výstava Pavla Janouškovce, jejíž kurátorkou je umělcova žena Petra Caf Janouškovcová, je průřezem autorovy tvorby od roku 1995 do současnosti. Jedná se o první ucelenou samostatnou výstavu akvarelů, které nebyly ještě nikdy a nikde prezentovány. Vidět je zde můžete až do 18. dubna, kdy akvarely vystřídají rozličná díla vítězů soutěže „umíme VŠE“, kterou pořádá studentský spolek All Arts Club.

Studujete VŠE, věnujete se umění a chcete ho ukázat v rámci nadcházející výstavy, která bude zároveň poslední výstavou tohoto semestru? Ať už se jedná o obrazy, fotografie nebo třeba básně, přihlásit se do soutěže můžete do 15. dubna prostřednictvím All Arts Clubu na allartsclub@gmail.com. Třešničkou na dortu je i možnost vyhrát zajímavé ceny, které budou předány na vernisáži výstavy.

• Autor: PR Oddělení
  • Vytvořeno: