Podzimní návštěva zahraničních středoškolských poradců na VŠE

Oddělení zahraničích styků (OZS) tento týden přivítalo na Vysoké škole ekonomické v Praze skupinu 19 zahraničních středoškolských poradců, kteří se sešli z 13 různých zemí světa.

Konsorcium Study in Prague zve středoškolské poradce na návštěvu kampusů pravidelně vždy na podzim a na jaře. Hlavním účelem Counselors tour je představit různorodé anglicky vyučované programy na pražských veřejných univerzitách a přilákat k nám zahraniční studenty.

Na VŠE zavítala skupina v úterý 14. listopadu 2023 a během více než tříhodinového programu měla možnost prohlédnout si žižkovský kampus, pohovořit během oběda s koordinátory anglických bakalářských programů, obeznámit se s možnostmi studia na VŠE a popovídat si se studenty napříč programy.

Celkem 7 studentů sdílelo své zkušenosti se studiem na VŠE i se životem v Praze a České republice. Středoškolští poradci velmi ocenili jejich aktivní zapojení a bezprostřední odpovědi na jejich dotazy.

Celý průběh programu byl organizován Oddělením zahraničních styků, které se postaralo o plynulý průběh celé akce.