Pozvánka na slavnostní otevření nových filtračních zařízení na vodu na Jižním Městě /11. 10./

Kampus na Žižkově i koleje na Jarově už své automaty na filtrovanou vodu mají. Nově bude možné perlivou i neperlivou vodu načepovat i na Jižním Městě – na kolejích i v prostorách školy. VŠE, Bezpetek a Filtermac zve studenty i zaměstnance na slavnostní zprovoznění tří nových automatů, které proběhne v pondělí 11. října:

  • Budova VŠE Jižní Město – 10:00 h
  • Kolej Vltava – 10:45 h
  • Kolej Blanice – 11:30 h

Těšit se můžete kromě ochutnávky vody na stylové skleněné lahve a další praktické dárky.

Proč čerpat?

Nejlepší odpad je ten, který vůbec nevznikne. Filtermac je alternativou k balené vodě, která pomáhá šetřit PET láhve tím, že si chodíte pro vodu do vlastní lahve. Jedno filtrační zařízení ušetří ročně cca 2,83 tun plastu, celá komunita Filtermac ušetřila už přes 5 000 000 PET láhví.
VŠE nabízí filtrovanou vodu již od srpna 2017, kdy proběhla instalace prvního filtračního zařízení Filtermac na Jarově. Druhý (2018) a třetí (2019) je k dispozici ve Staré budově respektivě v Nové budově na Žižkově. Studenti a zaměstnanci školy už pomohli ušetřit zhruba 15,5 tuny plastů.

Díky komplexní filtraci přes filtry z aktivního uhlí odstraní Filtermac z vody veškeré nežádoucí chutě a pachy a odebere všechny částice a nečistoty větší než 5 mikronů, které se v běžné kohoutkové vodě nachází. Díky speciálnímu ošetření vody pomocí UV světla také zlikviduje nežádoucí bakterie a mikroorganizmy.

Jak načerpat?

  1. Stáhnout aplikaci Filtermac
    Stáhnout appku pro Android
    Stáhnout appku pro iOS
  2. Zaregistrovat se a vybrat, kolik chcete přispívat (Měsíčník, Lahváč nebo Rokáč): Cena je cca 1 Kč za 3 litry denně. První měsíc lze automat využívat zdarma, stačí zvolit předplatné Toč na zkoušku.
  3. Po otevření aplikace se ukáže QR kód, který jednoduše přiložíte ke čtečce Filtermacu a ihned lze načepovat perlivou či neperlivou vodu.

Videonávod – jak používat Filtermac.

Díky aplikaci získá každý uživatel přehled o celkové statistice komunity VŠE i o svém pitném režimu (denní limit je 3 litry vody), ušetřených kilogramech plastů a množství CO2, které by vzniklo během přepravy balené vody.