Přes 280 studentů z více než 40 zemí přijelo studovat na VŠE v letním semestru 2024 v rámci výměnného programu.

S radostí vítáme 286 přijíždějících studentů ze 44 zemí, kteří přijeli studovat na VŠE v letním semestru 2024. Oddělení zahraničních styků VŠE uspořádalo na začátku semestru Orientation Week, který má studentům pomoci s přípravou na začátek jejich nadcházejícího studia na VŠE.

Program Orientation Week se skládal z řady užitečných online přednášek, jejichž část byla zaměřena na pro studenty nezbytnou administrativu spojenou s jejich příjezdem do Prahy. V rámci interaktivní části programu se studenti mohli dozvědět něco o kulturním šoku a o tom, jak se s ním vypořádat, naučit se řadu užitečných českých frází během rychlokurzu českého jazyka, nebo získat hlubší znalosti o českém historickém kontextu během přednášky Historie českých zemí. Kromě toho se studenti dozvěděli o službách knihovny na VŠE, a ti, kteří si chtěli rozšířit znalosti ohledně života v mezinárodním prostředí, měli možnost zapojit se do semináře Interkulturních kompetencí.

Organizace ESN VSE Prague současně pořádala řadu akcí, které pomohly výměnným studentům poznat nové přátele a objevit skryté krásy Prahy a české kultury. Výměnným studentům byli v rámci Buddy Programu ESN VSE Prague také přiděleni místní studenti, kteří pro ně budou představovat podporu po celou dobu jejich pobytu v Praze.

V neposlední řadě jsme měli radost z osobního setkání s výměnnými studenty během Welcome Ceremony ve Vencovského aule a děkujeme folklornímu souboru VŠE Gaudeamus za program, který pro studenty připravil.

VŠE je ráda, že si k nám každý semestr najde svou cestu početná populace výměnných studentů a přeje jim zajímavé studium na VŠE a příjemný pobyt v Praze.