Prof. Hana Machková hovoří o získání akreditace AACSB v rozhovoru pro Universitas

prof. Ing. Hana Machková, CSc., prorektorka pro mezinárodní vztahy na VŠE, se v nedávném rozhovoru pro univerzitní magazín Universitas podělila o podrobnosti týkající se prestižní akreditace AACSB, kterou naše škola získala minulý měsíc.

Akreditace AACSB je celosvětově uznávána jako jedna z nejvýznamnějších v oblasti ekonomického vzdělávání. Získání této akreditace je výsledkem dlouhodobého úsilí a snahy VŠE o neustálé zlepšování a zavádění inovací. Prof. Machková zdůraznila, že akreditace nejen zvyšuje mezinárodní prestiž školy, ale také otevírá dveře novým mezinárodním partnerstvím a spolupráci.

V rozhovoru se hovořilo také o tématu inovací ve vzdělávacích procesech. A o tom, jakými způsoby se na VŠE snažíme zavádět metody, které reflektují aktuální trendy a potřeby dnešního moderního světa. Dále paní prorektorka hovořila o významu mezinárodní spolupráce, která je ještě o to intenzivnější díky akreditaci, jež pro studenty přináší možnost získávat zkušenosti a znalosti na celosvětové úrovni.

Další důležitým bodem rozhovoru bylo poukázání na to, že AACSB akreditace nejen potvrzuje kvalitu existujících programů, ale také stimuluje neustálý vývoj nových iniciativ a kurzů, které reflektují aktuální výzvy v oblastech jako jsou udržitelnost, etika a digitální transformace. Prof. Machková zmínila konkrétní příklady, jak VŠE implementuje inovace do svých programů, například prostřednictvím nově zavedených systémů kontroly kvality studijních programů.

Celý rozhovor je k dispozici na webových stránkách Universitas, kde si můžete přečíst více o tom, jak akreditace AACSB ovlivnila způsob pohledu na výuku, ale i jaké nové možnosti přináší našim studentům a akademikům.