Program Arts management obsadil 11. příčku v žebříčku Eduniversal

Studijní program Arts management vyučovaný na Fakultě podnikohospodářské VŠE (FPH) patří dle žebříčku Eduniversal k nejlepším na světě a nemá v regionu střední a východní Evropy konkurenci. Mezi tisícovkou nejlepších světových univerzit, které Eduniversal každoročně hodnotí v rámci Best Masters Ranking, program obsadil jedenáctou příčku. Za sebou nechal řadu špičkových světových kateder kulturního managementu.

Když jsme před jedenácti lety program zakládali, mnozí se divili. Arts management na byznysové fakultě na VŠE? Věřil jsem tomu, stejně jako tomu věřil tehdejší rektor a děkan. Věděli jsme, že doba se mění a podnikání v kreativě a kultuře je budoucnost. Ale že se dostaneme na světovou špičku za jednu dekádu? Na to jsem nepomyslel…,“ přiznává zakladatel programu doc. Jiří Patočka.

Arts management se zaměřuje na výuku managementu, marketingu, médií, ekonomiky kultury, které kombinuje s kulturně zaměřenými předměty. Jeho ambicí je vzdělávat studenty tak, aby mohli zastávat vedoucí pozice v komerční, neziskové i státní správě. „Dlouhodobým problémem české kultury je její management. Buď tam působí ekonomové, kteří nerozumí kultuře, nebo teoretici umění, kteří nerozumí ekonomice. Našim cílem je tuto propast překlenout. Druhým cílem je potom vzdělávání umělců v oblasti financí a managementu,“ dodává Jiří Patočka.

Eduniversal je institucí, jež se zaměřuje na hodnocení kvality vysokoškolského vzdělání. Každoročně jeho žebříčky využijí více než 4 miliony studentů po celém světě. Eduniversal hodnotí obory ve třech oblastech – reputace programu, platové podmínky absolventů a studentská spokojenost. Na první příčce žebříčku se umístila SDA Bocconi School of Management sídlící v Miláně. Žebříček Eduniversal Best Masters Ranking 2019 je k dispozici ZDE.