Program International Business patří ke špičce management programů v regionu

VŠE se v aktuálním ročníku mezinárodního žebříčku Eduniversal umístila na prvním místě a získala tak titul nejlepší ekonomické univerzity ze zemí východoevropského regionu. Program vyučovaný na Fakultě mezinárodních vztahů International Business – Central European Business Realities dosáhl v tom samém žebříčku také významného úspěchu. Byl vyhodnocen jako třetí nejlepší magisterský program v oblasti managementu v regionu.

International Business (IB) je navazující magisterský program vyučovaný v angličtině. Mezi jeho specifika patří možnost získat Double Degree – dva diplomy, a tím také dva tituly. Jeden z VŠE (Ing.) a druhý z jedné z partnerských univerzit v Evropě (M.A., MSc. apod.). Mezi ně patří University of Lyon Business & Management School (Francie), University of Applied Science in Mainz (Německo), Management Center Innsbruck (Rakousko), International University Geneva (Švýcarsko), SGH Warsaw (Polsko), Vaasa University (Finsko), Linnæus University (Švédsko) a Lappeenranta University of Technology (Finsko).

V programu studuje ve dvou ročnících přibližně 80 studentů ze všech koutů světa. Například v akademickém roce 2018/2019 IB přivítalo studenty ze 30 různých zemí, např. z Rakouska, Číny, Česka, Hondurasu, Filipín, Francie, Indie, Islandu, Japonska, Německa, Portugalska, Španělska nebo Velké Británie.

Výhodou studia jsou menší studijní skupiny, program je tak založený i na osobních vztazích nejen mezi studenty, ale i koordinátorkou a vyučujícími. Po absolvování programu nachází jeho studenti skvělé uplatnění jak v České republice, tak díky vysoké internacionalizaci a uznávané mezinárodní akreditaci EPAS, kterou program drží od roku 2012, i po celém světě. Program také spojuje absolventy se studenty a od roku 2010 má svůj IB Alumni Club, který se stará (nejen) o business networking a udržování profesionálních kontaktů mezi absolventy i současnými studenty.