Rektor doc. Ing. Petr Dvořák, Ph.D. byl zvolen místopředsedou České konference rektorů

Rektor Vysoké školy ekonomické v Praze, doc. Ing. Petr Dvořák, Ph.D. byl zvolen na místo místopředsedy ČKR pro záležitosti ekonomické a sociální, na funkční období od 1. března do 31. července 2023.

Předsedu a místopředsedy ČKR navrhují a následně v tajných volbách volí všichni rektoři vysokých škol, kteří jsou členové České konference rektorů.

Česká konference rektorů (ČKR) je sdružení rektorů všech veřejných, státních i některých soukromých vysokých škol v České republice. Jejím posláním je zabývat se zásadními otázkami vysokých škol, zaujímat k nim stanoviska a uplatňovat je. ČKR mimo jiné také navazuje a udržuje styky s Konferencemi rektorů z jiných zemí a s příslušnými mezinárodními organizacemi.