Rezervujte si místo na online Absolventských středách

Vysoká škola ekonomická v Praze si uvědomuje důležitost udržení kontaktu s bývalými studenty, a proto pro ně pravidelně pořádá různorodé aktivity. Nyní, v době pandemie koronaviru, příležitostí na setkání s bývalými spolužáky výrazně ubylo. Přijměte proto pozvání alespoň na neformální online setkání. Cyklus odborných přednášek Absolventské středy se z poslucháren přesunul do online prostředí, a tak máte i nadále možnost vyslechnout přednášky na zajímavá témata.
Přednášky probíhají prostřednictvím Microsoft Teams, jak si zarezervovat místo a jak se připojit, zjistíte ZDE.

Nejbližší Absolventské středy:

• 24. března od 18 h: Offline & Happy – Získejte rovnováhu mezi online a offline světě
    Když se Lukáš Barda naposledy hnal a chtěl všechno stihnout, nedopadlo to dobře. Skončil ve 29 letech s mrtvicí v Motole. Nyní se věnuje světu digitálních technologií, jejich bezpečnosti a digitálního detoxu. V kurzu ukazuje to, co se naučil na cestě zpět mezi normální lidi, a jak takovým situacím předejít. Posluchačům představí principy digitálního zdraví v praxi, umění se odpojit, měkký a tvrdý digidetox, tipy a triky, jak najít svou rovnováhu mezi online a offline a jak ji udržet atd.
  • 31. března od 18 h: Celosvětové pochybení mediokracie a politických elit při řešení koronavirové hysterie
    I přes nebezpečnost viru Covid-19 se s odstupem času jeví následně vyvolaná hysterie a společensko-ekonomická omezení (lockdowny) z dlouhodobého hlediska ekonomicky nákladnější a pro obyvatelstvo v jednotlivých ekonomických prostorech daleko nebezpečnější než přínosy z těchto opatření plynoucí. Ukazuje se, že žádná plošná opatření nejsou tak účinná, jak si jejich tvůrci představovali. Existovaly i jiné scénáře…? Přednášku povede Miroslav Ševčík, proděkan pro studium Národohospodářské fakulty VŠE.
  • 7. dubna od 18 h: B2B data vs. Don Corleone aneb Hollywoodské filmy očima datového analytika
    Jak by vypadaly některé filmové klasiky, kdyby měli jejich hrdinové, scénáristé nebo režiséři k dispozici velká data a moderní, chytré metody jejich zpracování? V dnešní náročné době vám Martin Lucký odlehčenou formou na příkladech několika známých filmových scén ukáže, jak významně se svět v oblasti dostupnosti dat a jejich zpracování za poslední roky posunul. Bude se společně s vámi zamýšlet nad tím, jestli by třeba Alec Baldwin ve filmu Konkurenti ve slavné scéně „coffee’s for closers“ stejně „motivoval“ realitní makléře nebo jestli by se Forrest Gump opravdu pustil do obchodu s krevetami.
  • 28. dubna od 18 h: Role Nejvyššího správního soudu v oblasti účetnictví a daní
    Obsahem přednášky předsedy senátu Nejvyššího správního soudu Karla Šimky bude správní právo, správní soudnictví a postavení NSS v něm.