Rezervujte si své místo na Absolventských středách

Vysoká škola ekonomická v Praze si uvědomuje důležitost udržení kontaktu s bývalými studenty, a proto pro ně pravidelně pořádá různorodé aktivity. Jednou z nich je i cyklus odborných přednášek, Absolventské středy, kdy mají absolventi příležitost se neformálně setkat a vyslechnout přednášku na dané téma.

Nejbližší Absolventské středy:

• Efektivita a spokojenost – 13. listopadu, od 18 h v RB 211
    Každý z nás je neustále pod nějakým tlakem. Pořád po nás někdo něco chce. Lepší známky, lepší výkon, více práce. „To dáš, to zvládneš!“ je sice super, ale jak toho docílit? A právě o tom je přednáška Jiřího Doležala, absolventa Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a spoluzakladatel motivačního diáře DOLLER. V současnosti pracuje pro společnost Universy s.r.o.
  • Můj přítel strach – 20 listopadu, od 18 h v RB 211
    Každý z nás zažil situaci, kdy ho strach svazoval od snů a cílů, po kterých dlouhodobě toužil a snil, přitom prolomit tento stav je mnohdy jednodušší, než se zdá. O tom, jak naslouchat strachu a nenechat se jím ovládnout pohovoří ředstaví Dušan Kříž, mentální kouč a profesionální freestyle snowboardista, který soutěžil ve světovém poháru i na mistrovství světa. V současnosti pracuje pro společnost Universy s.r.o.
  • Regulace a dohled nad finančním trhem – 27. listopadu, od 18 h v RB 211
    ČNB provádí dohled nad bankovním sektorem, družstevními záložnami, kapitálovým trhem, pojišťovnictvím, penzijními společnostmi, fondy penzijních společností atd. Stanovuje pravidla, která chrání stabilitu bankovního sektoru, kapitálového trhu, pojišťovnictví a sektoru penzijních fondů. Systematicky reguluje, dohlíží a popřípadě postihuje nedodržování stanovených pravidel. O tom všem bude mluvit Tomáš Nidetzký, člen bankovní rady a viceguvernér České národní banky.
  • Agile ve Vodafonu – 11. prosince, od 18 h v RB 211
    Během přednášky se dozvíte co je to agile, jaké jsou principy agilu, kdo je scrum master, co je squad a sprint, jaké jsou rozdíly oproti waterfallu i jak využívá agile Vodafone. Přednáškou vás provedou Martin Jech, Scrum Master, a Tomáš Hanka, Product Owner, ze společnosti Vodafon.

Na všechny přednášky je nutné se bezplatně registrovat. Více o projektu Absolventské středy najdete ZDE. Těšíme se na vás!

Další významnou akcí určenou nejen bývalým studentům je Ples VŠE, který se tento rok uskuteční ve středu 4. prosince. Podrobnosti a informace o prodeji vstupenek najdete na Facebooku.