Stipendium profesora Vlčka v roce 2023 získal student Rohith Parakkat

Stipendium profesora Miroslava Vlčka pro rok 2023 získal Rohith Parakkat, student anglického magisterského programu Information Systems Management (ISM) na Fakultě informatiky a statistiky.

Toto ocenění je každoročně vyhrazené pro zahraniční studenty, zapsané v mezinárodních studijních programech na Vysoké škole ekonomické v Praze (VŠE). Student/ka musí kromě plnění studijních povinností přispívat k šíření dobrého jména VŠE v České republice i v zahraničí, motivovat zahraniční uchazeče k podání přihlášky ke studiu v Praze a také se aktivně zapojit do výzkumných, vzdělávacích či jiných aktivit ve prospěch zahraničních studentů VŠE. Toto každoročně udělované stipendium bylo letos uděleno již potřetí od jeho zavedení.

V tomto roce oceněný, Rohith Parakkat, student třetího semestru programu ISM splnil všechna kritéria. Krátce po nástupu do programu projevil zájem o propagaci univerzity prostřednictvím různých aktivit. Rohith se stal členem skupiny studentských ambasadorů FIS a aktivně se zapojil do komunikace s budoucími a nově přijatými studenty. Pomáhá novým uchazečům a nově přijatým studentům s logistickými aspekty přesunu do Česka, jednou z podpůrných aktivit jsou webináře na míru pro nově příchozí studenty, organizované společně s jeho přáteli. Vše výše zmíněné spolu s Rohithovými vynikajícími studijními výsledky přispělo k jeho výběru pro ocenění stipendiem profesora Miroslava Vlčka.

Stipendium Rohithu Parakkatovi předala Hana Machková, prorektorka VŠE pro mezinárodní vztahy, na společné akci pořádané konsorciem Study in Prague v Rezidenci primátora hlavního města Prahy dne 5. prosince 2023, které se zúčastnil i děkan Fakulty informatiky a statistiky, prof. Jakub Fisher.

Během společného ceremoniálu udělily také čtyři další pražské veřejné vysoké školy (Univerzita Karlova, České vysoké učení technické v Praze, Vysoká škola chemicko-technologická v Praze a Česká zemědělská univerzita v Praze) stipendium profesora Miroslava Vlčka svým stejně úspěšným studentům.