Den otevřených dveří FIS: Zjistěte vše o studiu na Fakultě informatiky a statistiky /11. 1./

VŠE nabízí na svých šesti fakultách pro akademický rok 2019/2020 možnost studia 27 bakalářských a 37 navazujících magisterských studijních oborů a programů vyučovaných v češtině nebo angličtině. V průběhu ledna a února zájemcům o studium představujeme jejich kompletní nabídku. Důležité informace lze získat také během Dnů otevřených dveří jednotlivých fakult.

Den otevřených dveří Fakulty informatiky a statistiky se koná v pátek 11. ledna 2019 od 10.00 hod. v Rajské budově areálu VŠE na Žižkově v aule RB 101. Den otevřených dveří nabídne představení fakulty a její role na trhu práce v ČR, představení bakalářských oborů, ukázky z hlavních oblastí výuky, informace o spolupráci fakulty s praxí, průvodce studentským životem, setkání se současnými studenty, komentovanou prohlídku areálu VŠE na Žižkově a informace o přijímacích zkouškách. Podrobnosti o programu Dne otevřených dveří FIS najdete také na Facebooku.

Fakulta informatiky a statistiky (FIS) vyučuje studijní obory zaměřené na informatiku v podnikání, řízení firem nebo státních organizací, datovou analýzu, správu informačních zdrojů, matematické a statistické metody aplikované ve všech oblastech hospodářského života, demografii a multimediální výrobu. Po těchto moderních disciplínách v kombinaci s ekonomickými znalostmi je v současném světě velmi vysoká poptávka, která je zárukou výborného uplatnění i vysokého platu. Fakulta proto nabízí sedm tříletých bakalářských oborů v prezenční formě:

• Aplikovaná informatika
  • Informační média a služby
  • Multimédia v ekonomické praxi
  • Matematické metody v ekonomii
  • Sociálně-ekonomická demografie
  • Statistické metody v ekonomii
  • Statistika a ekonometrie

Informace k přijímacímu řízení na bakalářské studium naleznete ZDE a to včetně možností přijetí bez přijímacích zkoušek na základě průměru z matematiky a angličtiny, výsledků ve SCIO testech, absolvování maturitní zkoušky Matematika+ nebo jiných odborných aktivit a soutěží. Termín pro podání přihlášek je do 30. 4. 2019 pro první kolo a do 30. 6. 2019 pro druhé kolo.

Na bakalářské obory navazuje jedenáct magisterských oborů (z nichž jeden lze studovat dálkově a tři prezenčně v angličtině):

• Informační management
  • Informační systémy a technologie
  • Kognitivní informatika
  • Znalostní a webové technologie
  • Information Systems Management (v angličtině)
  • Podniková informatika (dálkové – distanční studium)
  • Ekonometrie a operační výzkum
  • Ekonomická demografie
  • Statistika
  • Quantitative Economic Analysis (v angličtině)
  • Official Statistics (v angličtině)

Informace k přijímacímu řízení na navazující magisterské studium naleznete ZDE. Po magisterském studiu lze studovat doktorské studium zakončené titulem Ph.D. v oblastech Aplikované informatiky, Ekonometrie a operačního výzkumu nebo Statistiky.

Pokud máte zájem dozvědět se více o tom, jak to chodí na Fakultě informatiky a statistiky, zeptejte se našich studentů na cokoliv vás napadne na stránce www.stacisezeptat.cz nebo na oficiálním webu fis.vse.cz.