Týden Inovací 8.-10. 11.

Týden Inovací pokračoval ve své druhé polovině další sérií přednášek a konferencí 8. – 10. listopadu. Zde pro vás máme některé vybrané přednášky z těchto dnů:

Ve středu poctili svou návštěvou VŠE velvyslanci s velvyslankyněmi a vedoucími misí Indonésie, Malajsie, Myanmaru, Filipín, Thajska, Vietnamu a Japonska, v debatě „Innovation and Connectivity in ASEAN and Japan“. Diskusi o významu jihovýchodní a východní Asie pro českou ekonomiku, o spolupráci uskupení ASEAN s Japonskem a především o významu inovací a rozvoje moderní konektivity.

Druhou polovinu týdne provázelo téma umělé inteligence (AI). Ve čtvrtek se odehrály hned dvě konference na toto téma. Zatímco fakulta informatiky a statistiky se podívala na AI na své konferenci „Umělá inteligence mezi trénovacími daty a lidskými znalostmi“ očima jejich vývojářů, fakulta financí a účetnictví se zaměřila na využití AI ve finančním odvětví během „Czech Corporate Finance Forum“.

Obě konference nabídly zajímavý pohled na současnou situaci i budoucnost umělé inteligence. Experti z různých oborů jako Ondřej Dušek, Luděk Šafář, David Vopelka, Luděk Kopáček a další nabídli svůj pohled na trendy v AI, její aplikace a etické aspekty spojené s jejím nasazením. Diskutovalo se o tom, jak AI transformuje průmysl, mění finanční služby a co to znamená pro budoucí pracovní trhy.

Na týdnu inovací se však objevovala i další zajímavá témata. Jak přednáška od Kateřiny Marešové, tak ta od Richarda Stiebitze se věnovaly tématu marketingu, jak se starat o značku a jak vytvořit zajímavou marketingovou kampaň. VŠE také navštívila Dr. Barbara Kolmová, která ve dvou přednáškách a diskuzích se studenty řešila vliv státních intervencí na tržní prostředí a vědecký pokrok.

I druhá polovina týdne inovací přinesla zajímavé přednášky od odborníků a profesionálů z různých oborů a které jistě dokázaly inspirovat a rozšířit obzory všech přítomných studentů i přednášejících.