Úspěch Fakulty podnikohospodářské a programu CEMS v QS Global Master in Management Ranking 2019

26. září
2018

Společnost QS již přes 25 let hodnotí nejlepší univerzity světa a stejně jako v loňském roce, kdy specializované oborové hodnocení provedla vůbec poprvé, včera publikovala žebříčky navazujících magisterských programů Business Masters Ranking pro oblasti management, finance a business analytics. Fakulta podnikohospodářská uspěla v kategorii management, kde se umístila se svým navazujícím magisterským programem.

Ve stejném žebříčku, tedy QS Global Master in Management Ranking 2019, navíc zaznamenal velký úspěch navazující magisterský program CEMS, který stejně jako v loňském roce obsadil úžasnou osmou příčku. Program vyučovaný v anglickém jazyce je na VŠE realizován právě Fakultou podnikohospodářskou. Určen je převážně studentům se zájmem o mezinárodní podnikatelské prostředí s mimořádnými studijními výsledky.

Fakulta podnikohospodářská se pak v žebříčku QS Global Master in Management Ranking 2019 umístila v kategorii 100+. Celkem je přitom hodnoceno pouze 135 škol z celého světa. QS hodnotí pět základních kritérií: employability (zájem zaměstnavatelů o absolventy), alumni outcomes (úspěšnost absolventů), value for money (návratnost investice vložené do vzdělání), thought leadership (odborná autorita) a diversity (diverzita ve složení studentů a učitelů). Právě v hodnocení kategorie diversity se Fakulta podnikohospodářská umístila na nejvyšších příčkách.

Na prvních příčkách se umístily převážně univerzity ze západní Evropy nebo Spojených států amerických, konkrétně na prvním místě HEC Paris a na druhém London Business School. Více informací zde.