Úspěšný Den duševního zdraví na VŠE

V prvním týdnu letního semestru, 14. února 2024, se na Vysoké škole ekonomické v Praze uskutečnil první Den duševního zdraví pro VŠEchny. Akce, zaměřená na zvládání krizových situací a další důležitá témata související s duševním zdravím, přinesla studentům i zaměstnancům unikátní příležitost rozšířit si obzory a naučit se nové dovednosti.

Přednášky a workshopy:

• První psychologická pomoc: Účastníci se naučili, jak rozpoznat krizovou situaci a jak efektivně pomoci sobě i ostatním.
  • Jak poskytnout první pomoc: Studenti i zaměstnanci si mohli osvojit dovednost, jak správně poskytnout první pomoc v případě, kdy je potřeba rychle jednat.
  • Emoce a Já: Tato přednáška nabídla přinesla pohled na různé způsoby, jak můžeme lépe porozumět vlastním emocím.
  • Jak zvládat náročné životní situace: Workshop poskytl praktické nástroje pro zvládání stresu a náročných životních okamžiků.
  • Mindfulness: Účastníci se seznámili s technikami, které jim mohou pomoci zlepšit soustředění a snížit úroveň stresu.

Spolupráce a podpora:

Akce byla realizována ve spolupráci s odborníky z Terapie mezi stromy, Českého červeného kříže, Akademickou psychologickou poradnou (APP) a Centrem pro studenty se specifickými potřebami (CSP), kteří poskytli cenné rady a podporu. V rámci dne duševního také zdraví probíhá výstava o duševním zdraví, kde se studenti mohou dozvědět zajímavé příběhy svých kolegů, které je mohou inspirovat k zamyšlení se nad vlastní duševní pohodou.

Účastníci ocenili možnost otevřeně diskutovat o duševním zdraví a naučit se nové dovednosti pro zvládání každodenních výzev. Tato akce nejen posílila povědomí o duševním zdraví na VŠE, ale také ukázala, že společně můžeme vytvářet podpůrné a pozitivní prostředí pro všechny.