Uzávěrka přihlášek na doktorské studium je 31/5/2023

Uchazeči o doktorské studium na VŠE si mohou vybrat ze 14 studijních programů nabízených pro akademický rok 2023/24, z nichž většina je akreditována v češtině i angličtině. Elektronickou přihlášku na doktorské studium v prezenční nebo kombinované formě mohou zájemci podávat do 31. května 2023.

Oproti magisterskému studiu je doktorské studium velice individuální a výzkumně zaměřené. Studenti musejí absolvovat jen pár předmětů, přičemž důraz je kladen na výzkum tématu, které si sami vyberou a chtějí se mu věnovat. Čeká je mimo jiné i účast na konferencích, psaní článků, asistence při výuce bakalářských předmětů a samozřejmě psaní disertační práce.
Výhodou prezenčního studia je doktorské stipendium, které se liší v závislosti na studovaném programu a fakultě, dále status studenta i po dovršení 26 let, nebo možnost vycestovat do zahraničí až na jeden rok.

Více informací naleznete na veda.vse.cz nebo na webech jednotlivých fakult.

Podejte si přihlášku na https://insis.vse.cz/prihlaska/.