Velvyslanec USA Bijan Sabet zahájil Týden Inovací na VŠE

Velvyslanec Spojených států amerických Bijan Sabet zahájil svou přednáškou a následnou diskuzí se studenty ve Vencovského aule Týden inovací na VŠE. Studenti zcela zaplnili aulu a uvítali možnost se pana velvyslance ptát na cokoli. Řeč přišla na témata transatlantické spolupráce, česko-amerických vztahů, současné situace v Izraeli i na Ukrajině a také vlivu vlád na vývoj umělé inteligence. Pan velvyslanec vnesl do těchto témat zajímavý pohled i proto, že před svou diplomatickou kariérou byl úspěšným investorem v mnoha oborech. Vencovského aula byla plně naplněna a přednáška pana velvyslance se setkala s velkým úspěchem.

Po přednášce následovalo setkání pana velvyslance s vedením VŠE.  Projednávala se hlavně podpora výměnných studentů mezi ČR a USA. Pan velvyslanec byl příjemně překvapen rozsahem spolupráce VŠE s americkými vysokými školami.  Na Vysoké škole ekonomické spolupracujeme se 17 americkými VŠ, v roce 2022 jsme přijali celkem 235 studentů z amerických univerzit a do USA jsme vyslali 71 našich studentů. Čestný doktorát udělila VŠE ve své novodobé historii celkem 13 Američanům a v 5 případech se jednalo o nositele Nobelovy ceny.