VŠE je nejlepší ekonomickou školou ve východoevropském regionu. V žebříčku Eduniversal obsadila první místo

Vysoká škola ekonomická v Praze se v letošním třináctém ročníku mezinárodního žebříčku Eduniversal umístila na prvním místě a získala tak titul nejlepší business univerzity ze zemí východoevropského regionu. Slavnostní vyhlášení proběhlo ve čtvrtek 12. listopadu online.

V hodnocení Eduniversal se VŠE pravidelně umisťuje mezi trojicí nejlepších škol dané geografické oblasti již od roku 2008. Za tu dobu byla na prvním místě pětkrát. I letos, pošesté, potvrdila svou vysokou úroveň.

O druhé místo se podělily Corvinus University of Budapest – Corvinus Business School a Graduate School of Management – St. Petersburg University. Třetí místo patří společně University of Warsaw – Faculty of Management a University of Ljubljana, School of Economics and Business.

Od roku 2008 oceňuje Eduniversal každoročně tisíc vysokých škol zaměřených na business ze 154 zemí devíti světových regionů, za každou oblast se vždy vyhlašují první tři pozice. Prvním krokem v sestavování každoročního žebříčku je výběr tisícovky nejlepších vysokých škol, který provádí jedenáctičlenná mezinárodní vědecká komise (The International Scientific Committee, ISC). Tyto školy jsou následně v každé zemi klasifikovány tzv. Palmes of Excellence na základě řady kritérií, kterými je měřena míra jejich internacionalizace, reputace a známost školy v příslušném regionu, ale i kvalita. Třetím neméně důležitým krokem je volba rektorů a děkanů vybrané tisícovky vysokých škol. Při své volbě odpovídají na otázku: „Kterou školu byste doporučili svým studentům, pokud by chtěli studovat v dané zemi?“
Na základě uvedených kritérií jsou všechny školy rozděleny do pěti skupin, které jsou charakterizovány počtem palmových listů. Celosvětově sto nejlepších škol získává pět palmových listů a VŠE i letos patří mezi ně.

Cílem rankingu je poskytnout zájemcům o studium i odborné veřejnosti celosvětový přehled o špičkových univerzitách a možnostech získání kvalitního manažerského vzdělání.

Eduniversal je celosvětový žebříček manažerských škol a hodnotící agentura specializující se na vysoké školství. Organizace sídlí v Paříži a na mezinárodní úrovni působí od roku 2007. Každoročně sestavuje dva žebříčky – žebříček 1 000 nejlepších manažerských škol a žebříček 4 000 nejlepších magisterských a MBA programů.
Tato hodnocení jsou určena studentům, kteří se rozhodují, jakou vysokou školu si vyberou v jednom z těchto regionů: Afrika, Střední Asie, Východní a střední Evropa, Eurasie a Blízký Východ, Východní Asie, Latinská Amerika, Severní Amerika, Oceánie, Západní Evropa.

Foto: rektorka VŠE s oceněním