VŠE v únoru přivítá více než čtyři sta zahraničních studentů

Od 10. do 14. února 2020 bude na VŠE probíhat již tradiční Orientation Week pro zahraniční výměnné studenty, kteří přijíždějí studovat na naši školu. Pro zhruba čtyři sta přijíždějících studentů je během několika dní připraven bohatý program, který jim pomůže se zorientovat v novém prostředí, blíže poznat VŠE i Prahu, získat nové přátele a překonat prvotní kulturní šok.

Studenti se během Orientation Weeku mohou těšit na širokou škálu aktivit – po vyřízení nezbytných administrativních formalit je čeká interaktivní přednáška o kulturním šoku, krátká základní lekce češtiny, seznámení s historií českých zemí, ale i Team Game, při které se zábavnou formou seznámí s areálem školy a rozšíří si obzory v oblastech spojených s Českou republikou. Nedílnou součástí Orientation Weeku jsou také aktivity pořádané studentskými spolky. Kromě úterního Study Fairu, kde se představí studentské organizace, CTVS nebo CzechTourism, čeká na studenty několik akcí pořádaných ESN VSE Prague (dříve Buddy System) – neformální setkání Buddy Language Café a poznávací výlety po Praze a jejím okolí.

Během formálního uvítacího ceremoniálu ve Vencovského aule budou studenti slavnostně přivítáni vedením školy, studenti se rovněž mohou těšit na hudební a taneční vystoupení souboru Gaudeamus.