Zapojte se do Mikulášské sbírky potravin na VŠE /3.-5.12./

Po loňském úspěchu se letos opět koná na VŠE Mikulášská potravinová sbírka. Akci organizuje studentský spolek oikos Praha, studenti pro udržitelnou ekonomiku a management, kteří tímto počinem chtějí upozornit na palčivý problém současnosti, a to plýtvání potravinami. Sbírka se koná od pondělí 3. prosince do středy 5. prosince. V loňském roce se vybralo více než 150 kg potravin a hygienických produktů. Podaří se nám společně letos tento úspěch překonat?

Potraviny budou vybírány v prostorách Italské budovy vedle šaten u menzy, a to v pondělí a úterý od 9 do 16:30 h a ve středu od 9 do 15:30 h. Zde budou umístěny krabice, kam bude možné potraviny odevzdat. Odtud je potom zástupci spolku oikos převezou do Potravinové banky, která je následně rozdělí lidem v nouzi – do dětských domovů, seniorům, matkám samoživitelkám apod.

Jaké potraviny můžete darovat?

Potraviny bez prošlého data expirace a nerozbalené v originálním balení, tedy: konzervy všeho druhu, polévky všeho druhu, luštěniny, těstoviny, rýže, olej, sirupy, kečupy, džemy, marmelády, čaje, sušenky, mouka, cukr, cereálie, nápoje v obalech tetrapak, cukrovinky, dětské výživy, krupička.

Letos je opět možné donést do sbírky také drogistické zboží, např.: prací prášky, saponát na mytí nádobí, sprchová mýdla, čisticí prostředky, šampony a prostředky k ústní hygieně.