Zástupci VŠE se zúčastnili pátého ročníku konference CZEDUCON

Zástupci Oddělení zahraničních styků se zúčastnili pátého ročníku konference CZEDUCON zaměřené na mezinárodní vysokoškolské vzdělávání. Konferenci pořádal Dům zahraniční spolupráce (DZS) v termínu 21. – 23.11.2023 v brněnském hotelu Passage. Jde o největší akci svého druhu ve střední Evropě, která každoročně přivítá stovky českých i zahraničních účastníků a nabízí širokou škálu přednášek a workshopů.

Cílem CZEDUCONu je vytvořit platformu pro rozvoj mezinárodní spolupráce ve vysokoškolském sektoru, napomoci sdílení příkladů dobré praxe a hledání řešení pro výzvy, kterou s sebou internacionalizace přináší.

Hlavní část konference zahájil český ministr školství Mikuláš Bek spolu s předsedkyní České konference rektorů Milenou Králíčkovou a s prezidentem EAIE (European Association for International Education) Piet Van Hove. Součástí programu bylo více než čtyřicet zajímavých přednášek. VŠE byla zastoupena v příspěvcích týkajících se propagačních aktivit programu Erasmus na sociálních sítích a nových nástrojů umožňujících studentům snadno a na jednom místě vybrat nejvhodnější destinaci pro svůj zahraniční studijní výjezd (Erasmus Picker). Zástupci VŠE také sdíleli své zkušenosti v rámci panelové diskuse věnované získávání a udržení uchazečů, poskytování cílených podpůrných služeb pro studenty a rozvoji sítě ambasadorů a absolventů.

Internacionalizace patří mezi dlouhodobé priority VŠE a věříme, že akce podobného typu naši školu k tomuto cíli významně posouvají.