Na VŠE proběhl International & Study Abroad Fair 2016

6. prosince
2016

Ve středu 30. prosince 2016 se v atriu Rajské budovy konal již třetí ročník International & Study Abroad Fair pořádaný Oddělením zahraničních styků (OZS), na kterém se studenti blíže seznámili se studiem v zahraničí na partnerských školách VŠE, ale i s nabídkou cizojazyčných programů.

Během celého dne byly v atriu Rajské budovy připraveny informační stánky partnerských univerzit s propagačními materiály a na nich přítomní zahraniční i domácí studenti, kteří na dané škole studovali, poskytovali všem zájemcům o studium v zahraničí cenné rady, tipy a informace o specifikách jednotlivých škol či zemí.

Všem studentům byl k dispozici též informační stánek OZS, kde pracovníci zahraničního oddělení zodpovídali dotazy týkající se zejména možností studia v zahraničí, výběrového řízení na semestrální výměnné pobyty a placených programů na VŠE s možností výjezdu do zahraniční. Zájemci o studium v zahraničí si mohli odnést také letáček s QR kódem, s odkazem na stránky OZS s elektronickou brožurou možností výměnných semestrálních pobytů pro akademický rok 2017/2018 či další informační materiály ke studiu v zahraničí.

Na konci odpoledne došlo k vyhodnocení nejlepšího stánku, tedy stánku, který měl nejlepší výzdobu, nejautentičtější materiály a přístup ke studentům. Jako nejlepší byly vyhodnoceny stánky Švédska, Finska, Turecka a Rakouska, jejichž studenti na výzdobě opravdu nešetřili.

Fotogalerie k proběhlému International & Study Abroad Fairu zde.

Již tradičně pořádalo Oddělení zahraničních styků i fotografickou soutěž: Fotosoutěž 2016 „NeVŠEdní zážitky VŠEdních dnů aneb Jak se žije studentům VŠE v zahraničí“. V týdnu od 28. listopadu do 9. prosince 2016 byly v atriu Rajské budovy vystaveny fotografie studentů VŠE z jejich zahraničních studijních pobytů či pracovních stáží, které uskutečnili v loňském akademickém roce. Celkem bylo představeno 80 fotografií od 56 autorů.

Všechny vítězné fotografie si můžete prohlédnout zde.